Ріпаку на Волині зібрали на площі понад 30 тисяч гектарів. Це близько 60% від загальної площі посівів в області. Урожайність десь в районі трьох тонн з гектара, це на рівні попередніх років.
Про це розповів Суспільному керівник відділу рослинництва обласного управління агропромислового розвитку Олександр Книш.
На полях у селі Городище Луцького району комбайни в полі понад тиждень. Тут збирають ріпак. Комбайнер Сергій Самчик каже: це його шості жнива. Працюють з 8-ї ранку до 10-ї години вечора.
Обмолочене насіння висипають на машину та везуть до складів. Щоб визначити вологість, частину беруть на пробу, – розповідає лаборантка Дарина Матвійчук. З її слів, хороша погода сприяє проведенню жнив. Відсутність дощів мінімізує затрати на досушування урожаю.
Щороку обробляють понад десять тисяч гектарів землі, – каже керівник сільгосптовариства Анатолій Никонюк. Ці жнива, – говорить, – складні.
"Піднявся курс і зараз вартість мінеральних добрив, пального, запчастин підскочили на 30%. А наша продукція у два рази дешевша, та й ніхто ще не купує. А я не знаю чим доведеться зарплату платити, податки", – розповідає аграрій.
Комбайни сільгосппідприємства допомагають збирати урожай селянам-одноосібникам. 40 сотих пшениці змолотив житель села Чаруків Анатолій Струков. На подвір'я все привезли, врожаєм задоволений, – каже чоловік.
Олександр Книш прогнозувати, якою буде урожайність озимих зернових не береться. Каже, що озимої пшениці в області зібрали вже на площі десять тисяч гектарів, це 6% від загальної кількості посівів. Середня врожайність 5 тонн з гектара. Це свідчить про те, що Волинь буде з хлібом, і Волинь буде годувати інші регіони та наших партнерів з-за кордону хлібом, – каже Олександр Книш.
Читати також: Жнива на Волині: яка врожайність, ціни та що робитимуть з вирощеним
Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.