На Волині семи об’єднаним громадам передали землі за межами населених пунктів. ФОТО

На Волині семи об’єднаним громадам передали землі за межами населених пунктів. ФОТО

Землі державної власної сільськогосподарського призначення за межами населених пунктів – а це 756 ділянок загальною площею понад 10 тисяч гектарів – передали в комунальну власність об’єднаних територіальних громад Волині.

Урочиста передача земель відбулася у стінах головного управління Держгеокадастру у Волинській області, інформує Волинський Центр розвитку місцевого самоврядування, який створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України.

Перший заступник голови Волинської обласної державної адміністрації Олександр Киричук передав вітання від голови ОДА Олександра Савченка і додав, що уряд відповідає за свої слова.

«Децентралізація продовжується, землі, які не були передані, будуть передані незабаром», – зауважив Олександр Киричук.

В. о. очільника управління Держгеокадастру у Волинській області Олесь Іващенко нагадав присутнім, що це вже друга передача землі ОТГ Волині, перша відбулася 27 лютого 2018 року. Тоді передали 962 гектари Городищенській ОТГ.

Нині ж семи об’єднаним територіальним громадам Волинської області передали 756 ділянок загальною площею понад 10 тисяч гектарів. Далі земельні ділянки передаватимуть ОТГ згідно з планом-графіком, який затверджений Кабінетом Міністрів України.

Директор Волинського Центру розвитку місцевого самоврядування Анатолій Пархом'юк наголосив, що децентралізація триває. Мовляв, земельні питання озвучувалися разом із головами ОТГ ще із 2015 року, адже є надзвичайно важливими для об’єднаних громад.

Він висловив думку про те, що така передача земель має реальний характер, а не декларативний. Пархом’юк додав, що Держгеокадастр почав набувати ознак сервісної служби.

Нагадав він і про навчання у земельній сфері для представників ОТГ Волині, якими опікується Волинський Центр розвитку місцевого самоврядування.

У своєму виступі він торкнувся і тих викликів, які виникають. Зокрема йдеться про ті першопрохідці-громади, які недоотримали у повному обсязі землі та інвентаризацію, яких буде здійснюватися за кошт місцевого бюджету.

Голова Боратинської об'єднаної громади Сергій Яручик каже, що радий, що відбулася така передеча земель. Очільник Дубівської сільської ради Роман Троцюк теж задоволений такому сприянню ОТГ. Керманич Зарічанської ОТГ Ігор Пальонка додав, що це – хороший крок уряду, адже навіть молоді громади отримають шанс у повній силі господарювати на своїй землі та приваблювати інвесторів.

Перший заступник очільника головного управління Держгеокадастру у Волинській області Анатолій Поляков розповів про послуги відомства.

Також під час урочистої передачі земель йшлося про контроль за використанням та охороною земель та проведення нормативно-грошової оцінки земель населених пунктів. Так, нинішня передача землі стала першим кроком до ефективного управління цим ресурсом, наступним кроком має стати розробка містобудівної документації на ці землі і визначення планів розвитку територій.

Голова Колодяженської ОТГ Віталій Кашик зауважив, що передача земель – це позитивний крок для об’єднаних територіальних громади.

Очільниця Княгинівської об’єднаної територіальної громади Олена Твердохліб наголосила на важливості цих земель для розвитку громади, зокрема співпраці із іноземними інвесторами.

Керівник Турійської ОТГ Олексій Миколайович подякував працівникам Держгеокадастру за виконану роботу. А голова Поворської об’єднаної територіальної громади Сергій Семенюк зазначив, що уряд виконав свої обіцянки для покращення добробуту населення.

Зауважимо, що процес передачі земель поза межами населеного пункту був би неможливий без активної позиції керівників громад. Нагадаємо, що до кінця року усі ОТГ мають отримають землі поза межами населених пунктів.


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Віктор Кривіцький: «Для митниці «безвіз» – то серйозне випробування і нові виклики»
Наступна новина На Волині встановили пам'ятник воїну армії УНР. ФОТО
Останні новини
Схожі новини