На Волині видали пам'ятку про права затриманого шрифтом Брайля. ФОТО. ВІДЕО

На Волині видали пам'ятку про права затриманого шрифтом Брайля. ФОТО. ВІДЕО

Учора, 12 грудня, начальник головного управління Національної поліції у Волинській області Петро Шпига зустрівся з активістами місцевого осередку громадської організації «Генерація успішної дії», яка видала Пам’ятку про права затриманих за вчинення кримінального правопорушення шрифтом Брайля.

Книгу доступну людям з вадами зору передадуть у всі відділи та відділення поліції області, ізолятори тимчасового тримання, – повідомляє  прес-служба поліції Волині.

Книгу доступну людям з вадами зору передадуть у всі відділи та відділення поліції області, ізолятори тимчасового тримання.

Видання пам’ятки про права затриманих ініціювали співробітники управління забезпечення прав людини Національної поліції України. Її надрукували за підтримки благодійників у єдиній на Волині «Braille Studio» місцевого осередку громадської організації «Генерація успішної дії».

«Видання пам’ятки про права затриманого шрифтом Брайля має важливе значення. Передамо її в чергові частини всіх відділів та відділень поліції на території області, а також у ізолятори тимчасового тримання. У волинській поліції розуміють, що в повсякденній роботі кожен правоохоронець має максимально враховувати інтереси та потреби всіх громадян України в тому числі людей з інвалідністю. 

Переконаний, що наша співпраця з громадськістю матиме продовження», – зазначив керівник волинської поліції Петро Шпига.

У пам’ятці вміщено інформацію про основні законодавчі гарантії прав осіб, затриманих за вчинення кримінального правопорушення. Зокрема, положення статей 28 та 62 Конституції України, де йдеться, що ніхто не може бути підданий катуванню, жорстокому, нелюдському або такому, що принижує його гідність, поводженню чи покаранню та ніхто не зобов'язаний доводити свою невинуватість у вчиненні злочину. У ній розповідається, що треба знати та як себе поводити під час затримання поліцейським.

Керівник ГУНП в області Петро Шпига обговорив із головою осередку громадської організації «Генерація успішної дії» Віталієм Ткачуком та його колегою, редактором видання пам’ятки Олександром Мельником перспективи співпраці. 

Зокрема, йшлося про можливість встановлення в усіх органах поліції на території області спеціальних пристроїв звукових маячків, які допоможуть людям із вадами зору зорієнтуватися.

«Приємно, що Національна поліція проявила таку ініціативу. Вони знайшли нас самі й замовили пам’ятки. Відрадно, що нам все вдалося й видання пам’ятки про права затриманих стало початком доброї співпраці», - говорить Олександр Мельник, редактор видання шрифтом Брайля.

За словами старшого інспектора управління забезпечення прав людини Національної поліції України Андрій Яцука, видання такої пам’ятки є лише одним із перших кроків у забезпеченні прав людей з інвалідністю на Волині.

«Плануємо також видання шрифтом Брайля пам’яток про права потерпілого, свідка, а також затриманого за вчинення адміністративного правопорушення», - зазначив Андрій Яцук.

Керівник волинської поліції Петро Шпига подякував громадським активістам за співпрацю та активну громадянську позицію.У зустрічі взяв також участь начальник управління організаційно-аналітичного забезпечення та оперативного реагування ГУНП в області Віталій Ковальчук.


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Андрія у Луцьку: пластуни ворожили на судженого та кусали калиту
Наступна новина Хто як не ми? Волонтери назбирали на храм у Волновасi. ВIДЕО
Останні новини
Схожі новини