У Волинській області в 2018 році на капітальний ремонт доріг передбачено 280 мільйонів гривень. Влада ще не затвердила перелік доріг, які планують відремонтувати у поточному році.
Про це йшлося під час постійної комісії Волинської обласної ради з питань бюджету, фінансів та цінової політики 7 лютого, передає ІА Волинські новини.
Як розповів депутат Вячеслав Рубльов, до обласної ради неодноразово звертаються голови ОТГ, районних і сільських рад із проханням обговорити ситуацію, яка склалася навколо ремонту доріг місцевого значення.
«Вони не розуміють, яким чином формується перелік доріг, що мають відремонтувати. Голови хочуть, щоби їх почули, адже їм не відомо, якими принципами керується департамент інфраструктури та туризму ОДА», – зазначив Вячеслав Рубльов.
На його думку, необхідно піти назустріч інтересам громад і влаштувати спільне засідання.
«Департамент (інфраструктури та туризму ОДА, – ВН) повинен відчувати відповідальність перед громадами, які визначилися з тими дорогами, які їм потрібно першочергово відремонтувати. Ми виділяємо кошти на автобуси, які за рік-два на тих дорогах розбиваються, а жителі сіл так і не мають нормального сполучення; вони не мають доступності до медичних закладів, шкіл, садочків тощо. Що це тоді за децентралізація, якщо побажання громади не чують?» – акцентував депутат.
Керівник департаменту інфраструктури та туризму Іван Мирка пояснив, що, відповідно до новоприйнятих законів, громади отримують кошти на проведення ремонтних робіт та утримання доріг. За ці гроші вони й повинні ремонтувати дороги до шкіл чи садочків.
Загалом на ремонт та утримання доріг місцевого значення (це обласні та районні автошляхи, протяжністю 4 393 кілометра) цього року із державного бюджету має надійти 393,913 мільйона гривень. Розпорядником коштів обрано Службу автомобільних доріг Волинської області. Сформований перелік доріг поки знаходиться на погодженні.
Іван Мирка зазначив, що з загальної суми 280 мільйонів гривень призначено на проведення поточних і капітальних ремонтів, а 91 мільйон гривень – на утримання доріг (аварійні ремонти, встановлення дорожніх знаків, дорожні роботи в зимовий період і т. д.).
«І ми зобов’язані виконувати всі ці роботи», – зауважив Іван Мирка та додав, що всі звернення, які надходять, департамент розглядає, бере до уваги і, де це можливо, не виключає проведення робіт шляхом співфінансування.
«Ми не зможемо за наявні кошти відремонтувати більше двох об’єктів в одному районі», – наголосив Іван Мирка. Він зауважив, що департамент, однак, зацікавлений у співпраці та залученні коштів із міських бюджетів, аби вдалося відремонтувати більшу кількість шляхів.
Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.