На Волині заборонили вилов риби

На Волині заборонили вилов риби

З метою охорони водних біоресурсів в період їх природного відтворення вводиться заборона на лов всіх видів риби у всіх водосховищах, а також в озерах Волинської області — з 1 квітня по 10 червня.

В усіх інших річках та їх кореневих водах — з 1 квітня по 20 травня, а в придаткових — з 1 квітня по 30 червня, - інформує старший державний інспектор ОВБР Волинського рибоохоронного патруля  Андрій Неридько.

Як виняток, дозволене любительське рибальство однією поплавковою вудкою з одним гачком на рибалку, або спінінгом в світлий час доби з берега. При цьому треба суворо дотримуватися норм вилову – до 3 кг/доба на людину. Риболовля в природних нерестовищах категорично заборонена. Місця природних нерестовищ встановлюються наказом Волинського рибоохоронного патруля.

Волинський рибоохоронний патруль нагадує, що у період нересту заборонено проводити: днопоглиблювальні роботи, розчищення русел річок, пересуватися човнами, підводне полювання, лов раків.

За порушення Правил рибальства в період нересту передбачено покарання від адміністративних штрафів до кримінальної відповідальності. Відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення, за порушення правил рибальства передбачено накладення штрафу на громадян від двох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (34-170 гривень), і попередження або накладення штрафу на посадових осіб - від десяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (170-480 гривень).

За грубе порушення правил рибальства (наприклад, рибальство із застосуванням вогнепальної зброї, електроструму, вибухових або отруйних речовин, інших заборонених знарядь лову, промислових знарядь лову особами, які не мають дозволу на промисел і т.д.) передбачено накладення штрафу на громадян від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340-680 гривень) з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення, які є приватною власністю порушника, та незаконно добутих водних живих ресурсів чи без такої і на посадових осіб - від тридцяти до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (480-850 гривень) з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення, які є приватною власністю порушника, та незаконно добутих водних живих ресурсів чи без такої.

За незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом, якщо воно заподіяло істотну шкоду, передбачена також кримінальна відповідальність. У разі виявлення грубих порушень правил рибальства просимо повідомити інспектора рибоохоронного патруля (телефон 0681404817) або  інспектора охорони навколишнього природного середовища.


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина У двох районах на Волині фіскали вилучили контрафакту на понад 8 тисяч гривень
Наступна новина Луцька радіоведуча розкаже, як потрапити на радіо
Останні новини
Схожі новини