На Волині засудили редакторку, яка неправильно опублікувала опитування

На Волині засудили редакторку, яка неправильно опублікувала  опитування

На Волині у місті Рожище Волинської області суд визнав винною редакторку газети «Наш край» у порушенні вимог Закону України «Про вибори Президента України» через публікацію результатів соцопитування, пов’язаного із виборами, без зазначення замовника опитування та точного формулювання питань.

Від адміністративної відповідальності жінку звільнили. Про це йдеться у постанові Рожищенського районного суду від 7 лютого 2019 року, – повідомляють у громадянській мережі ОПОРА.

Суд встановив, що 3 січня 2019 року редакторка «Нашого краю» опублікувала результати опитування громадської думки, пов'язаного з виборами Президента України без зазначення замовника опитування та точного формулювання питань. Цим вона порушила вимоги ст. 56-6 Закону України «Про вибори Президента України».

В судовому засіданні жінка свою вину визнала та щиро розкаялася, а також пообіцяла в подальшому подібного не вчиняти. Зрештою, суд прийшов до висновку, що редакторка вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ст. 212-20 КУпАП - порушення встановленого законом порядку опублікування документів та іншої інформації, пов’язаної з підготовкою і проведенням виборів, засобами масової інформації. Суд визнав жінку винною, але звільнив від адміністративної відповідальності за малозначністю вчиненого правопорушення. Відтак, редакторці оголосили усне зауваження.

Довідково:

У статті 56-6 Закону України «Про вибори Президента України» означені особливості поширення інформації про результати опитування громадської думки, пов’язаного з виборами. У частині 1 передбачено, що підприємства, заклади, установи та організації, що проводять опитування громадської думки, мають право оприлюднювати результати опитування, пов’язаного з виборами, з обов’язковим зазначенням часу його проведення, території, яку охоплювало опитування, розміру та способу формування соціологічної вибірки опитаних, методу опитування, точного формулювання питань, можливої статистичної похибки.

Частина 2 цієї ж статті чітко визначає, що інформаційні агентства, засоби масової інформації у разі поширення результатів опитування громадської думки, пов’язаного з виборами, зобов’язані зазначати повну назву організації, що проводила опитування, замовників опитування, а також інші відомості, зазначені у частині першій цієї статті.


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Зеленський, Порошенко, Тимошенко: кого найбільше підтримують українці, - опитування
Наступна новина 20 лютого 2014: як на Волині скидали владу регіоналів. ЗГАДАТИ ВСЕ
Останні новини
Схожі новини