Надсилали поштою з Луцька: до Польщі хотіли незаконно вивезти 18 старовинних монет

Надсилали поштою з Луцька: до Польщі хотіли незаконно вивезти 18 старовинних монет

Київські митники виявили у міжнародному поштовому відправленні 18 цінних старовинних монет, чотири з яких визнано культурною та історичною цінністю, а решта мають історичну цінність. Документів на їх вивезення не було. Монети до Польщі надсилали з Луцька. 

Про це повідомляє Київська митниця. 

У міжнародному поштовому відділенні виявили дев’ять монет часів Речі Посполитої, сім монет часів Королівства Польського, Великого Князівства Литовського, Королівства Прусія, а також дві монети часів Російської імперії, виготовлених для Польщі. 

Серед виявлених монети «гріш», «півторак», «потрійний крейцер», «солід», «2 гроша», а також «півгроші», «подвійні денарії» та «злоті», які відправив до Польщі адресант з Луцька.

Згідно з висновком фахівців Національного музею історії України, «денарій» Ядвіга Анжуйська 1384-1386 року, «півгріш» Сигізмунд І Старий 1523 року, «потрійний крейцер» Сигізмунд ІІІ Ваза 1616 року та «солід» Ян ІІ Казимір 1652 року - мають культурну та історичну цінність.

Всі інші монети мають історичну цінність, як зразки грошового обігу, що перебували у вжитку і вийшли з обігу.

Без відповідного свідоцтва Міністерства культури України, вивезення історичних та культурних цінностей через митний кордон заборонено.

Оскільки цього документу митникам не надали, стосовно відправника Київською митницею складено протокол про порушення митних правил за ст. 473 Митного кодексу України.

Монети вилучили.


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Під колесами маршрутки загинула лучанка
Наступна новина У Луцьку провели в останню путь Героя Вадима Гошка. ФОТО
Останні новини
Схожі новини