Сьогодні лікар-невролог Тарас Мороз знову працює в лікарні, а ще рік тому рятував людей на Херсонщині.
Про нього – сюжет 12 каналу.
Стати до лав ЗСУ він вирішив одразу, як росіяни вторглися до України.
«Це було рішення складне, але інших варіантів я для себе не бачив», – каже лікар.
Воював Тарас у батальйоні «Любарт». Згадує, як тоді формувалася група добровольців, які потім стали вояками.
«Спочатку на волонтерських засадах допомагав, проводив тренінги з домедичної допомоги, допомагав з гуманітарною допомогою а потім плавно все це перейшло, що весь наш підрозділ офіційно мобілізовувався до складу ЗСУ, і я в тому числі», – розповідає Тарас Мороз.
Він був і лікарем, і фельдшером, і начальником медпункту. Невролог за основним фахом, він, каже іншого вибору, як пов’язати своє життя з лікарською справою, не мав. Адже мама – акушерка-гінекологиня, а тато – лікар лікувальної фізкультури.
Що повномасштабне вторгнення буде, каже, знав. Стояло тільки питання – коли. Першою точкою, де довелося працювати на війні, стала Запорізька область.
«Лікування хворих, медична евакуація з лінії бойового зіткнення, тобто вже на фронті, також навчання з домедичної допомоги і такі організаційні моменти, як начальник медичного пункту», – каже лікар.
ЧИТАТИ ТАКОЖ: Перед обстрілом поклав псалом у нагрудну кишеню – і вижив. Історія бойового медика з Луцька. ВІДЕО
Потім Бахмут, Херсонщина, Вербове, Роботине. Найважчою у його житті була евакуація була через декілька місяців після підриву Каховської ГЕС.
«Така велика річка, як Дніпро, у плані медичної евакуації це просто катастрофа. Тому що це дуже важко, дуже довго і дуже велика небезпеки, тому що там відкритий простір, противник тебе бачить, постійно дрони над тобою», – ділиться пережитим медик.
Більше про його роботу – у сюжеті.
https://www.youtube.com/watch?v=bfBol6gMXqU
Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.