Протяжність кордону з Білоруссю на Волині – 217 кілометрів. Укріплювати його почали ще до початку повномасштабного вторгнення росії в Україну. Прикордонники та військові цілодобово моніторять ситуацію з півночі.
Про захист від можливого наступу з півночі, підготовку до оборони та зміни в лавах прикордонників в інтерв'ю Суспільному розповіла речниця Волинського прикордонного загону Маргарита Вершиніна.
За її словами, рік тому ситуація на цій ділянці була напруженою та загрозливою. Однак всі прикордонники знаходилися на своїх місцях і були готові до виконання завдань за призначенням.
«Щодо інженерного облаштування, то наголошу, що порівняно з тим, яка ситуація в нас зараз, було воно не дуже на достатньому рівні. Ми ці роботи з інженерного облаштування проводили постійно. Однак враховуючи усю ділянку українсько-білоруського кордону, відсоток інженерного облаштування і захищеності в цьому плані був незначним», – каже Маргарита Вершиніна.
Дадає, що активно проводилися роботи щодо укріплення українсько-білоруської ділянки на найбільш загрозливих напрямках, тобто на тих напрямках, де можливий був прорив противника з республіки білорусь на Україну.
Ця ділянка посилена і прикордонними підрозділами, і підрозділами інших силових структур, адже готувалися до дій в будь-якій ситуації і готувалися до розвитку будь-яких провокацій або ж вторгнення на цій ділянці кордону.
Нині, каже Маргарита Вершиніна, державний кордон ліпше укріплений, аніж це було до 24 лютого минулого року. Заходи з інженерного облаштування тривають постійно:
«З початком повномасштабного вторгнення в усі зусилля були направлені на те, щоб укріпити цю ділянку і облаштувати її в інженерному відношенні. Це і протитанкові рови, і загородження з сітчастого дроту. Також активно облаштовуємо оборонні споруди, опорні пункти, встановлюємо мінно-вибухові загородження».
Зараз прикордонники у складі сил оброни у взаємодії з підрозділами територіальної оборони та Нацгвардії виконують завдання з охорони українсько-білоруської ділянки в межах області.
«Підрозділи зброєю та технікою забезпечені для належного виконання завдань за призначенням. Постійно проходить доукомплектування протитанковими та протиповітряними засобами», – каже речниця прикордонників.
За словами Маргарити Вершиніної, наразі ситуація на цій ділянці контрольована, хоч напрямок залишається загрозливим.
«Однак ми не повинні втрачати пильності, ворога не можна недооцінювати. Ми відслідковуємо постійно все, що відбувається на території суміжної держави, концентрацію військ противника, також – готові, чи не готові вони до здійснення вторгнення. Ми це все моніторимо і відповідно готуємося у разі загострення ситуації дати гідну відсіч», – каже вона.
Ще до 24-го лютого, каже речниця прикордонників, практично усі пункти пропуску на українсько-білоруському кордоні були закриті. Працював лише пункт пропуску "Доманове". Він відповідно попрацював ще два дні і 26 лютого, згідно з розпорядженням Кабінету міністрів України, також був закритий. Вже пізніше він відновив свою роботу лише для громадян України. Вони лише мали змогу повернутися в Україну у пішому порядку. На вихід з території України жодної особи не пропускали.
Наразі є можливість повернення громадян України саме через цей пункт пропуску "Доманове". Можливості виїхати з України на українсько-білоруській ділянці кордону в громадян немає. Тобто, на виїзд з України, на вихід пункти пропуску закриті.
На запитання, як прикордонники оцінюють реальну загрозу вторгнення військ з боку білорусі на територію Волинської області, Маргарита Вершиніна відповіла, що ця ділянка залишається загрозливою. І будь-який момент вона може стати активною. Тому задля того, аби відслідковувати ситуацію, активно працюють підрозділи розвідки.
«Моніторимо ситуацію і за допомогою відеокамер, які в нас встановлені по лінії державного кордону. Аби постійно володіти інформацією, що відбувається по той бік кордону і, звісно, вчасно реагувати на будь-які виклики та загрози», – зазначила речниця.
Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.