Тримісячна дитина, яку лікували від отруєння нітратами із криничної води у Волинському обласному медоб’єднанні захисту материнства і дитинства, одужала, її виписали додому.
Про це розповіла Суспільному анестезіолог медзакладу Надія Катаман.
За її словами, під час госпіталізації в немовляти діагностували отруєння нітратами важкого ступеня.
"Діти такого віку важко це отруєння переносять, воно небезпечне для життя. Все залежить від того, яка кількість нітратів потрапила і впродовж якого часу вона отримувала ті нітрати", — сказала лікарка.
Лікарка розповіла, що воду для приготування їжі дитині батьки брали з криниці у власному дворі. Для немовлят, каже, варто використовувати бутильовану воду.
"Найчастіше дітки з таким отруєнням до нас потрапляють коли ідуть дощі, ці нітрати потрапляють у криниці, які біля полів, де їх обробляють мінеральними добривами і використовуючи криничну воду для приготування суміш діткам — виникає отруєння", — додала Надія Катаман.
Мама дитини Олена (жителька Горохівської громади) розповіла про ситуацію, що сталася:
"Дитинка харчувалася сумішшю впродовж двох тижнів. Дитинка поїла, як зазвичай, сходила в туалет і заснула. Коли чоловік хотів її перекласти з візка на ліжко – у дитя змінився колі шкіри і посиніла губка".
За словами волинянки, батьки одразу викликали лікаря і терміново поїхали в лікарню. Це трапилося 21 серпня в селі Звиняче. Мати дода, що немовля могло не вижити.
"Це для мене було дивно, бо маю старшу донечку двох років, вона п’є воду і не було ніяких признаків... Через воду моя дитинка цілу ніч провела в реанімації. Лікарі дивувалися, який вона має сильний імунітет", — зазначила мама дитини.
Жінка додала, що зараз малеча почуває себе добре, грається та добре харчується.
"Будемо купувати воду в аптеках, дистильовану в магазинах. Колодязну воду нікому я б радила нікому з батьків не давати дітям", — додала волинянка.
Отруєння дитини водою з колодязя з перевищеним вмістом нітратів — це перший випадок на Волині за останні 10 років. Про це Суспільному розповіла лікарка з комунальної гігієни обласного центру контролю та профілактики хвороб Оксана Колобкова.
За її словами, фахівці центру додатково перевірили воду з криниці у домашньому господарстві. де отруїлася дитина, а також додатково ще у восьми колодязях села Звиняче. Додає: у шести з них теж зафіксували перевищений вміст нітратів у воді.
Оксана Колобкова зазначила: старості села надіслали лист із рекомендацією попередити місцевих жителів про небезпеку та розширити мережу сільського водопроводу для забезпечення якісною питною водою.
Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.