Океанське дно починає просідати під масою води льодовиків

Океанське дно починає просідати під масою води льодовиків

Геологи з Делфтського технологічного університету заявили про те, що океанське дно деформується під масою води танучих льодовиків, що призводить до того, що вчені неправильно оцінюють ріст рівня світового океану. Висновки дослідників опубліковані в журналі Geophysical Research Letters.

Про це повідомляє «Дзеркало тижня».

Форма Землі не статична, вона змінюється в залежності від багатьох факторів, в тому числі і від розподілу мас на поверхні. Накопичення додаткової маси змушує порівняно тонкі океанські плити земної кори еластично деформуватися і "прогинатися", створюючи додатковий об'єм і крадучи реальний ріст рівня води. Для супутників, які спостерігають лише за рівнем поверхні, цей фактор зовсім непомітний.

Тому вчені використовували різні дані для отримання максимально точної оцінки втрати маси льодовиків Гренландії, Арктики і Антарктики. З урахуванням накопичення води ресурсами суші та інших факторів вони показали, що в період між 1993 і 2014 роками додаткова маса, що надійшла в океан, викликала "просідання" в середньому на 0,13 міліметра на рік, набравши у підсумку за 19 років приблизно 2,5 міліметра. Цей процес відбувається нерівномірно, і на півдні Тихого океану деформація може досягати 0,4 міліметра на рік, а в Північному Льодовитому – до 1 міліметра на рік.

Цифри можуть здатися не надто помітними, проте вони показують, що реальний ріст рівня Світового океану виявляється на 8% вищим, ніж це обчислено на основі лише супутникових даних.

Раніше повідомлялося про те, що вчені передбачили малий льодовиковий період у 2030-2040-х роках. На думку вчених, процеси, які відбуваються у двох шарах Сонця (одному – в конвенційній зоні і другому – ближче до поверхні), за період 26-го циклу досягнуть максимуму приблизно одночасно, але на протилежних сторонах зірки. Тому вони нейтралізують один одного, що приведе до різкого падіння сонячної активності в цілому.


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Україна експортувала яєць на $70 млн
Наступна новина В Україні керівникам банків дозволили не мати профільної освіти
Останні новини
Схожі новини

Публікації відсутні