Опис сексу у романі лідера гурту «Фіолет» Сергія Мартинюка назвали одним з найгірших

Опис сексу у романі лідера гурту «Фіолет» Сергія Мартинюка назвали одним з найгірших
Премію «Золотий хрін» дають за найгірший опис сексуальної сцени в художніх текстах сучасної української літератури

Роман співака і письменника Сергія Мартинюка «Капітан Смуток» номінували на премію «Золотий хрін».

Цю премію в Україні будуть вручати вдруге. Премію дають за найгірший опис сексуальної сцени в художніх текстах сучасної української літератури. Торік премію отримав Любко Дереш за роман «Спустошення».

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Винничук «зацінив» роман лідера гурту «Фіолет»

Чому «Капітан Смуток» номінували на «Золотий хрін»?

Організатори премії так описують номінанта:

«…А наступного нашого учасника вже порівняли і з Керуаком, і з Буковскі... Зустрічайте, Сергій Мартинюк, лідер групи "Фіолет" і автор роману "Капітан Смуток" (Харків : Фабула, 2018).

Капітан Смуток — головний персонаж цієї книжки на ім'я Пі. Він страшенно брутальний, зневажає всіх, бухає і колупається в носі. На його тлі буквально губиться оповідач — німий хлопчина, здатний хіба з захватом слухати ті банальності, які виголошує Пі. Але й на його вулиці настає свято, тобто перший секс! Описаний, звісно, надзвичайно пафосно, бо такі вони, українські буковскі...»

Що це за сцена?

Подаємо опис сцени у редакції організаторів: 

Напнуті вітрила й Кіліманджаро з Джомолунгмою під час першого сексу персонажа роману роману "Капітан Смуток" Сергія Мартинюка:

"Аня рвучко підсунулась ближче. Я відчув, як гаряча рука дівчини пірнула під мою футболку, як її прудкі пальці лоскітливо пробіглися грудьми. Рука ковзнула нижче, не без зусиль прорвалась за пояс — і мої вітрила гранично напнулись: довгі, гріхопам’ятні роки в бухті очікування віщували надто поспішний вихід у море бажаного. Ця більш ніж красномовна реакція потішила дівчину, і вона міцно притислась до мене оголеними грудьми.

Крапка. Абзац. Фініш — старт. Апогей — народження. Пік — початок. Смерть — життя. Джомолунгма, Кіліманджаро й Канченджанґа разом. Я тримався, але того, що відбувалося, більше не розумів...".

Що про це каже сам Сергій Мартинюк?

Читати коментар Сергія Мартинюка.

Для чого придумали цю премію?

Організатори «Золотого хріну» пояснюють: «Характер опису сексуальних сцен може багато розповісти про стан літератури в цілому. Наприклад, автори сучукрліту у цій сфері досі послуговуються народницькими етнографічними штампами, впадають у нестерпний пафос або взагалі виходять поза межі пристойності й доброго смаку. Треба негайно щось із цим робити!

Літературна антипремія Bad Sex Award вручається від 1993 року журналом Literary Review, аби «привернути увагу до грубого, позбавленого смаку, часто невиправданого опису сексуальних сцен у сучасній літературі».

Золотий хрін – український аналог цієї премії/

Премія Bad Sex Award видається з 1993 року і відтоді встигла стати культовою. В різні роки її переможцями ставали Стівен Кінг, Моріссі і навіть Тоні Блер.

Ось кілька уривків з творів попередніх лауреатів:

"Руйнівники" (The Destroyers) американського письменника Крістофера Боллена, переможця конкурсу 2017 року: "Вона закриває свої груди купальником. Усе інше лишається чаруюче відкритим. Шкіра на її руках і плечах різних відтінків засмаги, немов водяні розводи у ванній. Її обличчя і вагіна змагаються за мою увагу, і я дивлюся вниз на більярдний трикутник, який являють собою мій пеніс і мої яєчки".

"Її форма" (The Shape of Her) британського письменника Роуена Соммервіля: "Це як ніби фахівець із лускокрилих вліз на комаху з твердим панциром"; "Він розстібнув її блузку, оголивши груди - соски стирчали, як ніс чарівного нічного звірятка, що принюхується до ночі. Він стиснув його поміж губ і висмоктав сіль".

У 2005 році антипремію отримав актор Джайлс Корен за фразу з його романа "Вінклер", в якому пеніс головного героя "дригався, як душ, кинутий в порожню ванну".

Премію у 2014 році отримав всесвітньо відомий нігерійський письменник Бен Окрі - за такий опис сексу в романі "Вік магії": "Рука, що теребила її сосок, знайшла вимикач, і вона спалахнула. Дотик до живота пропалив її наскрізь. Він щедро торкався її наскрізь. Він щедро торкався її тіла, а мозок був завантажений гірко-солодкими відчуттями. Вона усвідомлювала, що на її тілі є місця, які помістити туди міг лише бог з почуттям гумору. Вона віддавалася теплим потокам і усвідомила, як він проник у неї. Вона відчувала, що Всесвіт був у ній. Десь посеред ночі вибухнула шалена ракета".

Як відбираються номінанти на премію «Золотий хрін»?

Організатори кажуть, що «Золотий хрін» – це щорічна відзнака за найгірший (недоречний, брутальний, позбавлений смаку) опис сексуальної сцени в художніх текстах сучасної української літератури.

До участі в конкурсі подаються вперше опубліковані тексти, що вийшли друком протягом поточного року, у будь-якому жанрі поезії, прози чи драми.

«Будь-хто може запропонувати журі фрагмент тексту для розгляду, надіславши цитату чи скан на фейсбук-сторінку «Золотого хріна» або електронну пошту [email protected] з указівкою на автора, назву книжки, рік видання та сторінку. Усі пропозиції буде розглянуто та сформовано довгий список номінантів, із яких журі обирає переможця. Вручення нагороди «Золотий хрін» відбувається на початку наступного календарного року» - йдеться у положенні премії.

Хто придумав цю премію і визначає номінантів?

Журі «Золотого хріна»:

1. Таня Микитенко, журналістка, блогерка, засновниця проекту «Рагу.лі»
2. Юрий Володарский, літературний критик
3. анна малігон, письменниця
4. Вероніка Новікова, журналістка, блогерка, засновниця проекту «Непозбувна бентега»
5. Тетяна Трофименко, літературна критикиня.

Хто ще номінований на премію «Золотий хрін – 2018»?

Усього у цьогорічній премії – 8 номінантів. Подаємо опис номінантів у трактуванні авторів премії:

Патріархеса сучукрліту Люко Дашвар та драматичний секс (із дефлорацією!) Тасі й Перегуди (роман "Ініціація"):

"Тася хитнулася. Зойкнула і ляпнулася на підлогу посеред вітальні.

Твою дивізію! Перегуда віджбурнув пакетик з обручкою, рвучко скинув штани разом із трусами, і не згадав, що в кишені штанів лежать нові смугасті труси, вигадливо складені, наче урочисто готуються до вжитку. Хіба до трусів? Упав на коліна поряд із Тасею, і перш ніж без прелюдій оперативно роздягти жінку та оволодіти нею, тільки одне встиг прохрипіти:

- Тасю... Як щось не так, ти не мовчи.

...Підлога — за постіль: до такого блиску вичистили її власними тілами — раділа й сяяла. Вікна — броня: рекламу можна знімати про такі вікна. Подвійний склопакет, абсолютна звукоізоляція, і то таки правда: вже як Тася стогнала під Перегудою, а знадвору того ніхто не почув. І хоч Павло впорався швидше, ніж сподівався, та не відкинувся на спину, як зазвичай, не закурив, аби насолодитися розслабленням, яке завжди відчував після сексу, — притулився до розпеченої Тасі: набратися від неї сили, відчути здатність підкорити жінку ще раз. Ще!"

2. Живий класик Юрій Винничук і лесбійський секс у ванні з роману "Сестри крові" (одна з учасниць — шведська королева Христина):

"Моє тіло швидко звикло до гарячої води, але Христина опустила руку поза ванну, підхопила глечик і хлюпнула ще окропу, який вмить обволік мене ще більшим теплом. Вона усміхнулася до мене, а її нога проникла поміж мої ноги й притулилася до розкішниці та стала перебирати пальчиками. Ну, що ж, якщо має відбутися така забава, я готова. Я випростала свою ногу й теж торкнулася її розкішниці, але не намацала там волосся, а лише чисте виголене тіло. Помітивши моє здивування, вона підвелася на ліктях так, щоб випірнути з води й задемонструвати всю свою поголену до блиску красу та вручила мені витесаний зі слонової кості прутень. Відтак підсунулася ще ближче, а її лоно опинилося в мене біля грудей, я провела по ньому пальцями, погладила, але здогадалася, що вона чекає не цього, і, не надто вагаючись, припала до нього вустами, водночас пестячи її тим кістяним прутнем".

3. Секс Кобзаря з жабою (чи то жаби з Кобзарем?) у романі Олександра Денисенка ""Тарас. Повернення":

"Щось шерехнуло, і на лоба чоловікові, що спав під запилюженою вербою, вискочила холодна жаба. Від задоволення, що всілася на теплому, ропуха заплющила очі й заніміла. Дядька підступив до чоловіка, відхилив гілку верби, сполохнув жабу й посміхнувся".

4. Вишнева зефірка від Петра Крижановського в романі "Педофіл":

"Рита внезапно поднялась и, став на колени, выпрямилась. Игриво улыбнувшись, она утерла проступившие на глазах от глубокого минета слезы. Обступив Альфреда, она стала садиться на него.

...Она взяла в руку красивый правильный и ровный член Альфреда и, направив его в изнемогающие от влаги половые губы, села на него.

Остановка сердца, ядерный взрыв в соседней квартире, зомби-апокалипсис — ничего из вышеперечисленного не способно было вырвать двоих красивых вьющихся друг вокруг друга молодых людей из той сказки, в которой они находились.

Две идеальные частички пазла совершенно безупречно сошлись, рассыпавшись на миллион кусочков, каждый из которых обдувался теплым нежным морским ветром, после чего был помещен внутрь вишневой зефирки".

5. Філософсько-релігійний секс з оповідання Христі Венгринюк "Кістка риби" (збірка "Народжуватися і помирати взутими"):

"Тоді я зав’язала йому очі старим рушником і попросила стати навколішки. ...Я повільно скинула свою нічну сорочку, гола підійшла до незнайомця і впхала його ніс у своє вологе лоно. Він нюхав так жадібно й так довго, наче парфумер, відшукавши новий запах.

Я спрямувала його палець у себе, він крутив ним, подразнюючи і дряпаючи мене, але я терпіла й шепотіла йому, що там немає кісток і що воно, якщо б він того хотів, може ділитися надвоє чи натроє, і так щороку, не щохвилини, як робив Господь, але щороку.

...Він почав ридати, не відходячи від мене й не встаючи з колін, а я гладила його тисячолітню голову й думала, що тут справді забагато риби, мені вже від неї трохи млосно на язику й між стегнами, які вмивалися й вмивалися його гарячими слізьми, наче спермою".

6. Вогненна куля й феєрверки в романі "Стіна" Андрія Цаплієнка:

"Я бачив це. І, плавлячись у гарячій плазмі її феєрверку, я відчув, як з мене, наче луската шкура старого змія, сповзає стара зморшкувата плоть. А під нею відкриваються сильні руки з напівпрозорою рожевою шкірою, натягнутою на кулястих м'язах. «Давай, давай, давай, давай», — квапила мене вона.

І я, стоячи на вузькій кам'яній набережній древньої річки, слухняно рухався туди, куди вона мене кликала. Я проривався вперед і вгору, рахуючи її феєрверки. Вони розсипалися і дражнили мене. До тієї миті, поки з мене врешті не вилетіла вогненна куля.

Вона досягла центру хмарності і, з'єднавшись із пульсуючою іскрою, щасливо вибухнула переможним салютом".

7. Тройничок і трусики на бретельках у романі "Кабінет доктора Калігуси" Дмитра Білого:

"Демові долоні м'яко обійняли її груди та стегна. Втративши останні сили, хотіла вирватися...
Інга силкується визволитись, але він уже контролює кожен її рух майже непомітними натисками кінчиків пальців на якісь особливі точки — на потилиці, плечах, вигинах стегон; його пальці забираються під її бікіні, грайливі мотузочки бретельок на ліфчику й трусиках утрачають силу до опору, як, утім, і вся вона, й розлітаються, оголюючи тіло...

Скільки це триває?.. Її тіло, тіло Ядвіги, тіло Дема... Ні, це вже не тіла, це вже те, що виходить далеко за межі тіл... Кудись у безмежність…

Музика знову переривається, але відразу починається інша — це б'ють барабани, несамовита музика KODO..."

8. Напнуті вітрила й Кіліманджаро з Джомолунгмою під час першого сексу персонажа роману роману "Капітан Смуток" Сергія Мартинюка (див. текст вище)


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Знайшли автівку водія, який на смерть збив велосипедиста у Нововолинську, - ЗМІ. ФОТО
Наступна новина На Новий рік 13 лучан напились до півсмерті
Останні новини
Схожі новини