Парламент підтримав законопроект, який відродить суднобудівну галузь

Парламент підтримав законопроект, який відродить суднобудівну галузь

Законопроект  Олега Ляшка, Дениса Силантьєва та Тетяни Юзькової щодо збереження та розвитку вітчизняної суднобудівної галузі, ухвалений парламентом, встановлює обґрунтовані строки переробки для товарів, що ввозяться підприємствами суднобудівної промисловості для будування, ремонту і модернізації суден. Ці зміни дозволять знизити собівартість виробництва, а значить – підвищити конкурентоздатність нашої продукції на світовому ринку.

Під час розгляду законопроекту Ляшко наголосив, що такі законодавчі ініціативи допоможуть Україні позбутись статусу сировинної колонії.

«На жаль, Україна – це експортер дешевої сировини і дешевої робочої сили. А ми хочемо, щоб Україна експортувала високотехнологічну продукцію із високою доданою вартістю. Тоді українці матимуть роботу, зарплату і можливість годувати свої сім’ї. Ідея нашого закону проста – відродити славу міст-корабелів Херсона, Миколаєва та Одеси. Раніше у суднобудівній галузі працювали сотні тисяч людей. Сьогодні через відсутність державної підтримки більшість цих людей залишились без роботи або виїхали закордон. Наше завдання – повернути цих людей додому і дати їм можливість достойно заробляти тут. Наш законопроект пропонує створити умови для розвитку суднобудівної галузі», - підкреслив Ляшко.

Народний депутат наголосив, що держава має інвестувати у розвиток високих технологій, щоб Україна посіла гідне місце у світі.

«Суднобудівна галузь – це високі технології, наукові розробки, достойні зарплати і український прапор на суднах, які бороздитимуть простори світового океану. І ключове – це  потужна економічно розвинена країна. Усі розвинені країни: США, Південна Корея, Китай – надають підтримку своїм суднобудівним підприємствам. Ми пропонуємо проводити таку саму політику підтримки національного виробника, захисту робочих місць українців і розвитку власної економіки. Наша проблема не у відсутності кредитів чи корупції. Досить торгувати сировиною! Давайте відроджувати країну, а не добивати її», - підсумував Ляшко.

За ухвалення законопроекту за основу та в цілому проголосували 250 депутатів Верховної Ради.


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Брат і сестра з Волині виграли понад 430 тисяч доларів стипендії на навчання у США
Наступна новина Путін розповів, як віддав наказ збити пасажирський літак з України у 2014 році
Останні новини
Схожі новини