Парламент у першому читанні підтримав президентський законопроект про Антикорупційний суд

Парламент у першому читанні підтримав президентський законопроект про Антикорупційний суд

Верховна Рада підтримала за основу президентський законопроект № 7440 про Антикорупційний суд.

«За» проголосували 282 народних депутата, передає «112 телеканал».

Законопроект передбачає, що Антикорупційний суд буде розглядати справи, якщо предмет злочину чи заподіяної шкоди щонайменше в 500 разів перевищує розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб (з 1 січня - це 881 тис. грн). Це - основна умова. При чому немає значення, хто розглядав справу - Нацполіція, Генпрокуратура або НАБУ. Деякі з статей описують порушення, пов'язані з наркотиками чи зброєю, а от щодо електронного декларування немає жодної.

Крім того, законопроект містить можливість розгляду підслідних Антикорупційному суду справ іншим судом. Так, Апеляційному суду, юрисдикція якого поширюється на Київ, зможуть передавати справи, якщо внаслідок відводів, заявлених суддям, неможливо утворити склад суду, а також проти суддів або працівників самого Антикорупційного суду.

Згідно законопроекту, кандидатів за результатами відбору буде рекомендувати Вища кваліфікаційна комісія суддів, а міжнародні експерти зможуть лише ветувати кандидатури, хоча і таке вето ВККС зможе подолати 11 голосами з 16.

Претендентів на посади суддів пропонують перевіряти з допомогою поліграфа - якщо лікар не заборонить. Відмову кандидата проходити таку перевірку мають намір трактувати, як привід для притягнення судді до дисциплінарної відповідальності.

Законопроект має вступити в силу на наступний день після публікації. Протягом місяця з цього дня Державна судова адміністрація України повинна визначити чисельність суддів Антикорупційного суду, а протягом року потрібно створити Вищий антикорупційний суд.

Орган має почати працювати, якщо обрано не менше 2/3 від певної кількості суддів. Коли таку кількість суддів оберуть, протягом місяця мають відбутися збори суддів, на яких оберуть день початку роботи Вищого антикорупційного суду.

Нагадаємо, 23 грудня 2017 року президент України Петро Порошенко зареєстрував у Верховній Раді законопроект про Антикорупційний суд.

Водночас Міжнародний валютний фонд повідомив українській владі про те, що ухвалення президентського законопроекту про Антикорупційний суд у його нинішній редакції є порушенням Києвом своїх зобов'язань перед МВФ і суперечить рекомендаціям Венеційської комісії.


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина На Волині не вистачає прикордонних пунктів пропуску
Наступна новина На Волині масово всихають сосни
Останні новини
Схожі новини