Під час здачі іспитів на водійські права буде введена відеофіксація

Під час здачі іспитів на водійські права буде введена відеофіксація

Начальник Головного сервісного центру МВС Владислав Криклій розповів 112.ua про те, які нововведення чекають на українських водіїв, чи дійсно необхідно в терміновому порядку міняти водійські посвідчення і навіщо хочуть ввести відеофіксацію процесу складання іспиту на права.

Що таке сервісний центр МВС?

Ідея сервісного центру МВС у тому, щоб було єдине місце, де громадянин може отримати максимальний перелік адміністративних послуг, які раніше надавалися МРЕВ і МВС. Це і реєстрація/перереєстрація транспортних засобів, і послуги, пов'язані з отриманням водійських посвідчень, і іспити, які передують їх отриманню, і довідки про несудимість, які ми запустили в цьому році. Ми будемо розширювати перелік послуг. Для нас сервісні центри МВС – це принципово нова концепція, а не просто зміна вивіски.

Всі ці послуги можна отримати в прозорому офісі, ми пішли від кабінетної системи і живих черг, у нас електронні черги, продумані всі технологічні і соціальні зручності. У сервісних центрах МВС працюють грамотні і підготовлені співробітники, серед яких багато нових. Оновлення штату відбулося завдяки програмі стажування - це величезний проект, можливість працевлаштування по всій Україні. Ми навіть жартуємо, що у нас деяка гендерна нерівність внаслідок набору. За статистикою на стажування 70% охочих були жінки.Чому така диспропорція!?

По-перше, це тепер не правоохоронна структура, а сервіс, який надає співробітник. У нас хороші умови роботи. І дійсно зовсім інший підхід до питання пошуку кадрів. Нам важливі мотивовані співробітники, ми оголосили вільний доступ до подачі заявок на програму стажування в сервісному центрі МВС по всій Україні. Так склалося, що багато дівчат було серед бажаючих, вони показали високий результат на конкурсах після навчання і дуже відповідально ставляться до роботи. І до речі, нашого основного відвідувача, а це в основному чоловіки, така нерівність дуже радує.

Які результати роботи за рік і плани на майбутнє?

Якщо говорити про результати, які досягнуті на сьогоднішній день – це ліквідація корупційного документа довідка-рахунок, тепер у нас в центрах оформляють безкоштовний договір купівлі-продажу, запустили роботу реєстрів зареєстрованих транспортних засобів, ми оновили вже 23 сервісних центри МВС по Україні (всього ж працює 150 центрів, – прим. автора), запустили 20 мобільних сервісних центрів МВС - мобільні машини, за допомогою яких проводяться виїзні реєстрації у віддалені населені пункти, крім того ввели фотофіксацію проведення обов'язкового технічного контролю, провели перше онлайн-обговорення нових тестових квитків ПДР і з 1 липня ми вже запустили нові тести ПДР для проходження теоретичного іспиту, а перевірити свої знання і підготуватися тепер можна у тестовій онлайн-версії на сайті hsc.gov.ua

У чому принципова відмінність нових екзаменаційних тестів від попередніх?

Ми кардинально змінили систему тестів. Раніше це були сформовані екзаменаційні білети, в кожному з яких уже затверджені 20 питань. Ці питання могли бути з непрофільних категорій, наприклад, як про мото- або легковий транспорт, так і про вантажний і пасажирський. Внаслідок нашої реформи зараз питання відповідають тільки тій категорії прав, на яку водій здає іспит, вони актуалізовані і там більше немає логічних помилок. У кожного індивідуальний набір питань, який система вибирає в рандомному порядку. Наступний етап у частині іспитів – у нас буде впровадження фото- та відеофіксації процесу здачі іспитів як в теоретичній, так і (що для нас пріоритетно) практичній частині. У машинах будуть встановлені спеціальні відеореєстратори. Відповідно, рішення екзаменатора можна буде оскаржити. В такому випадку буде скликатися комісія.

Водійські посвідчення. Багато обговорюють нові стандарти згідно з ЄС. Роз'ясніть, чи справді доведеться міняти права?

Хочу роз'яснити: закон зворотної сили не має, тому нікому не доведеться бігти міняти права. Якщо ми говоримо про територію України, то, за великим рахунком, тут можна використовувати будь-які, навіть самого старого зразка водійські посвідчення, які безстрокові, і ніяких в цій частині проблем немає. Якщо ми говоримо про подорож в країни ЄС - необхідно слідувати нормам міжнародного законодавства (Віденської конвенції про міжнародний рух). І там чітко написано, що після 2011 року водійські посвідчення повинні нести інформацію про терміні дії. Тобто, за водійськими посвідченнями, які видані на 30 років за категоріями A і B, можна їздити в країни ЄС. Вони зараз і видаються.

Що стосується стандартів ЄС. Є директива ЄС, яка діє в рамках Угоди України з ЄС. Ця директива носить рекомендаційний характер. Директива нам говорить про те, що з непрофесійних водійських категорій (A і B) водійські посвідчення потрібно міняти раз в 10-15 років. З професійних категорій – С і D – кожні 5 років. У першу чергу це передбачає, що водіям буде необхідно підтверджувати психофізичний стан здоров'я. Адже у нас дуже сумна статистика – близько 5 тис. смертей щорічно. З цим потрібно щось робити. Для цього необхідно зробити медичний огляд не фіктивним, як часто зараз купують "липові" довідки, а спростити процедуру проходження медогляду разом з впровадженням електронних реєстрів.

Також ми хочемо, щоб водійські права були більш захищені, тому в подальшому дійсно пропонуємо впровадити туди чіп. Це ускладнить підробку документа. Плюс такий чіп дасть ряд інших переваг: більш швидку реєстрацію, отримання інформації. Ми вважаємо, що необхідно підвищити статус водійського посвідчення, наблизити його до внутрішнього паспорту. Але знову ж таки, у разі впровадження нововведень громадянам нічого раптово не доведеться міняти.

Читати далі


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Так звана «реформа» Антимонопольного комітету унеможливлює реалізацію адміністративної реформи
Наступна новина Які смартфони найбільше купують у світі?
Останні новини
Схожі новини