Поліція Волині відкрила провадження проти журналіста Андрія Куликова

Поліція Волині відкрила провадження проти журналіста Андрія Куликова
Андрій Куликов

Поліція Волинської області 26 січня 2021 року відкрила проти Комісії з журналістської етики та її голови Андрія Куликова кримінальне провадження за заявою головного редактора ІА «Журналісти проти корупції» та керівника ГС «Національна спілка незалежних журналістів України» Сергія Кота.

Цю інформацію поліція підтвердила 5 лютого, – пише «Детектор медіа».

Відомості зареєстровані в Єдиному реєстрі досудових рішень за ст. 171 (перешкоджання професійній діяльності журналістів), ст. 206 (протидія законній господарській діяльності) та ст. 355 (примушування до виконання чи невиконання цивільно-правових зобов'язань) Кримінального кодексу України. Цю справу вже скерували за підслідністю до Києва.

 

Сергій Кот поскаржився до поліції після рішення КЖЕ від 29 грудня 2020 року, яким йому оголосили публічний осуд, закликали припинити надавати за гроші статус журналіста особам, які не ведуть журналістської діяльності, та зупинити рекламну кампанію для залучення таких «журналістів».

Андрій Куликов сказав «Детектору медіа», що правоохоронці наразі не повідомили йому про цю справу, тому він не може її прокоментувати. «Це не є для мене великою несподіванкою, знаючи діяльність пана Кота – пару разів бачивши й чувши, що він каже», – додав він.

Пан Куликов та членкиня КЖЕ Світлана Остапа не пригадують, щоб на рішення Комісії раніше скаржилися до поліції – лише до суду.

Виконавча директорка Інститут масової інформації Оксана Романюк у коментарі «Детектору медіа» сказала, що торгівля журналістськими посвідченнями є порушенням як журналістської етики, так і Кримінального кодексу. Вона додала, що на продаж посвідчень має відреагувати Національна поліція, оскільки публічне повідомлення прирівнюється до заяви в поліцію; а саморегулятивні органи – Комісія журналістської етики та Незалежна медійна рада – мають надати оцінку діям організації.

Натомість Національна поліція відкрила провадження проти Оксани Романюк за заявою Сергія Кота. Він звинувачує медіаекспертку в завідомо неправдивому повідомленні про злочин (стаття 383-1 ККУ). Очільниця ІМІ вважає це тиском на свободу слова, бо поліція не відреагувала на її скаргу щодо «Журналістів проти корупції», але тепер порушила проти неї кримінальне провадження. Вона також вважає відкриття провадження прецедентом. На її думку, скоріш за все його закриють за відсутністю складу злочину.

Сергій Кот також поскаржився Незалежній медійній раді, Національній спілці журналістів України, Раді свободи слова та захисту журналістів при президентові України, Комітету з питань свободи слова та Комісії журналістської етики.

Що взагалі сталось?

Як писав ДМ, всеукраїнська громадська організація «Журналісти проти корупції» за гроші пропонує кожному охочому «посвідчення журналіста», «наказ про призначення на посаду журналіста», «цивільно-правовий договір», «фірмовий бланк журналіста (для журналістських запитів)», «наліпку "Преса" на лобове скло автомобіля», «візитки журналіста» та «методичну літературу». «Журналісти проти корупції» заперечили торгівлю посвідченнями та сказали, що видають за гроші посвідчення своїм членам «на законних підставах». 

Комісія з журналістської етики оголосила публічний осуд головному редактору ІА «Журналісти проти корупції» та керівнику ГС «Національна спілка незалежних журналістів України» Сергію Коту та закликала його припинити надавати за гроші статус журналіста особам, які не ведуть журналістської діяльності, та зупинити рекламну кампанію для залучення таких «журналістів». 

Комісія в межах перевірки підтвердила всі факти, викладені в публікаціях, та дійшла висновку, що вони не містять порушень Кодексу етики українського журналіста.

«Спроба зазначеної громадської організації шляхом позовів і заяв заборонити критичні оцінки своєї діяльності в медіа є нічим іншим, як тиском і залякуванням тих, хто привертає увагу до проблеми видачі посвідчень журналіста особам, які не займаються і не мають наміру займатися журналістською роботою», – сказали в КЖЕ та назвали організації, якими керує Сергій Кот, квазіжурналістськими, які мімікрують під відомі журналістські організації.

Комісія оголосила публічний осуд Сергію Коту та знайшла в його діях грубе порушення Кодексу етики українського журналіста – зокрема, п. 17 – «незаконне отримання журналістом матеріальної винагороди чи будь-яких пільг за виконаний чи невиконаний журналістський матеріал є несумісним із званням журналіста. Журналіст не повинен використовувати службове становище в особистих цілях, з метою наживи, самореклами, у кар'єристських цілях та керуючись прагненням догодити певним силам чи особам. Журналіст не має права використовувати фінансову інформацію до її оприлюднення з метою власного збагачення».


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина У Луцьку в дитсадку вихователька заклеювала дітям роти скотчем. Її звільнили
Наступна новина У селі біля Луцька батько вистрелив у сина з рушниці
Останні новини
Схожі новини