Уже понад півроку минулого від того часу, як ПриватБанк став стовідсотковою власністю держави. Минуло чимало часу, і лише тепер колишні працівники ПриватБанку почали активно оприлюднювати факти, як та чому насправді відбувся цей процес.
«Перший канал соціальних новин» спробував відтворити націаналізацію ПриватБанку зі слів тих людей, які безпосередньо у цьому брали участь. Сенсаційну інформацію про націоналізацію екс-працівниця банку Вікторія Страхова, Корпоративний секретар ПриватБанку, лише після звільнення оприлюднила на своїй сторінці у Facebook, де повністю показала всю внутнішню кухню націоналізації банку.
У дописах Вікторії йдеться про те, що насправді ПриватБанк націоналізували не тому, що не було іншого виходу, таке рішення – це усвідомлений та холоднокровний крок верхівки країни. Вікторія Страхова наголошує, що банк забрали через нелюбов до Коломойського.
«Нужно понимать, что национализация Привата – это не желание кого-то в Украине, ни Президент, ни оба Премьера не горели желанием получать себе геморрой в виде Коломойского. И Приват стал «кросс-граничным», если не мировым проектом (по охвату задействованных организаций и юрисдикций)», – пише Вікторія.
«Мог ли Беня петлять дальше? Шансы были бы, если бы не его вечерние прогулки под Укрнафтой и сакраментальным «Кофе идешь пить?» … Это предрешило исход истории... Иностранные институты не понимали, как можно оставлять 50% расчетной системы в руках человека, который если что грозит батальйонами», – йдеться у першому дописі-історії. Екс-працівниця банку вперше публізно говорить про те, що банк забрали не через погрози клієнтам, а через неправильну поведінку самого Коломойського. До того ж, банк займав дуже велику частину ринку української економіки.
У коментарях до своїх дописів Вікторія зізнається, що націоналізації ПриватБанку можна було уникнути, якби НБУ підтримав його під час війни.
#МояПриватнаяИстория Глава 1 – Мог ли Коломойский избежать национализации Привата? #МояПриватнаяИстория началась в ма...
Posted by Victoria Strakhova on Friday, July 21, 2017
Ще однією сенсацією, про яку читач дізнається з чергового посту Вікторії, є те, що НБУ у той час усвідомлено б’є по найслабшому місцю банку – по його вкладникам. Йдеться про те, що НБУ надава банку рефінансування під 30%, аби той зміг покрити відтоки через війну та кризу, навіюючи при цьому паніку серед населення, аби вкладники забирали свої гроші з банку. І це все, звісно, чудово розуміло керівництво банку. Працівники та менеджери Привату тоді почали отримувати від керівництва НБУ повідомлення з погрозами.
«Если вы на это не согласитесь, мы заявляем, что у вас проблемы, и вы долго не продержитесь!», – йдеться у дописі.
Вікторія продовжує: «С коммуникациями связан еще один аспект. В начале декабря на рынке были слухи – но пока еще без подтверждений каких-либо. А дальше все, кончено… поскольку Банк не сдавался (справлялся с оттоками), а ИВК не сдавался, все затягивая и затягивая переговоры, кому-то в НБУ пришла в голову идея «немного подготовить рынок… Форм это имело несколько – в том числе, и работа с экспертами и лидерами мнений. … тут на авансцене появляется Сергей Фурса, я позвонила ему, сказала, что нужна помощь по одному проекту и ему позвонит наша пиарщица. Конечно, они просто поговорили о погоде, и с тех пор Сережа стал одним из главных писцов о ПриватБанк :) . Я не была в восторге этого всего – предупреждала пиарщиков – что это удорожает чек государству», – пише жінка.
Завершує серію своїх публікацій Страхова словами: «иногда креатив в деле подготовки имел пограничные состояния – один человек в НБУ накреативил «выключение 1+1» и пытался вписать это в проект решения РНБО».
#МояПриватнаяИстория Писать все тяжелее – но нужно дойти до конца Глава 5 – Национализация – коммуникация. А во главе ...
Posted by Victoria Strakhova on Wednesday, July 26, 2017
Серія постів від Вікторії Страхової вже кілька днів активно почали обговорювати не лише користувачі соціальних мереж, до дискусії долучаються всеукраїнські ЗМІ та інші вже колишні працівники ПриватБанку, на очах у яких і відбувалася націоналізація.
Олег Гороховский, Перший заступник Голови Правління у ПриватБанк, ділиться й своїми спогадами того часу та констатує, що націоналізація банку – це справжнє рейдерське захоплення.
Своїми міркування ділиться і колишній IT Director у ПриватБанк Дмитро Дубілет.
Сьогодні, на своїй сторінці у Facebook Вікторія Страхова підсумувала результати та наслідки націоналізації ПриватБанку. Вона пише, що націоналізація була необхідна, адже на кону стояла фінансова стабільність держави.
Олег Гороховский Дмитрий Дубилет давая мои скрины, пожалуйста, цитируйте и вот это "Нужно понимать, что национализация П...
Posted by Victoria Strakhova on Wednesday, July 26, 2017
Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.