П’ять тез про черги на «Ягодині»

П’ять тез про черги на «Ягодині»

Волинська митниця ДФС уважно ставиться до розгляду звернень громадян і вживає всі можливі у рамках чинного законодавства заходи для забезпечення ритмічності митних процедур.

«Пост митника завжди на фініші вашого очікування перетину кордону», – зазначив очільник Волинської митниці Віктор Кривіцький.

Про це інформує прес-служба відомства.

Відтак митники надали роз’яснення перевізникам та пасажирам щодо черг на кордоні:

Черги в пунктах пропуску для автомобільного сполучення мають не систематичний, а стихійний характер і зазвичай виникають напередодні та у вихідні дні, адже у країнах Євросоюзу розвантаження (завантаження) товарів здійснюється у робочі дні тижня. Плануючи свій маршрут та його графік, необхідно враховувати цей фактор. Можна заздалегідь поцікавитись станом під’їзних шляхів до пунктів пропуску за допомогою інтерактивної мапи на офіційних сайтах Держприкордонслужби або Волинської облдержадміністрації.

Чому мапа розміщена на сайті Держприкордонслужби?

Митний контроль товарів, транспортних засобів у пункті пропуску здійснюється відповідно до Типової технологічної схеми, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 21 травня 2012 року №451 у зоні митного контролю, створеній безпосередньо у пункті пропуску, у міру в’їзду у неї транспортних засобів та подання документів до митного контролю. Відповідно до Технологічної схеми для міжнародного пункту пропуску для автомобільного сполучення «Ягодин», наприклад, контроль за додержанням режиму у пункті пропуску здійснюється посадовими особами відділу прикордонної служби «Рівне» (наказ Луцького прикордонного загону від 20.05.2016 № 98-ОД). Тобто саме прикордонники стежать за правомірністю в’їзду, тимчасового перебування, пересування, виїзду з пункту пропуску усіх категорій осіб, типів транспортних засобів, вантажів та товарів. А пост митника – завжди на фініші вашого очікування перетину кордону.

Хто ще несе відповідальність за порядок на під’їзних шляхах до зони митного контролю?

На сьогодні громадський порядок на під’їзному шляху до міжнародного автомобільного пункту пропуску «Ягодин» контролюється Національною поліцією України, зокрема її підрозділами у Волинській області, а облаштування сервісної інфраструктури є завданням місцевих державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування.

Що робити, якщо черга довга і її хвіст – далеко до зони митного контролю?

Транспортні засоби пропускаються через державний кордон в порядку черги, у міру їх прибуття в пункт пропуску. Однак позачергово пропускаються: важкохворі люди, діти (віком до 2-х років); транспортні засоби, які прямують на підставі документів Червоного Хреста; організовані групи дітей; спеціальні поштові машини. Першочергово пропускаються: автобуси, що здійснюють регулярні перевезення пасажирів, а також організованих туристичних груп; автотранспорт з: товарами, необхідними для подолання наслідків стихійного лиха, аварій, катастроф, епідемій; що перевозить товари, які мають обмежений строк чи особливий режим зберігання, живих тварин; що перевозить органи та інші анатомічні матеріали людини для потреб трансплантації; що перевозить радіоактивні матеріали, фото-, аудіо- і відеоматеріали для засобів масової інформації; військові команди та вантажі; рятувальні та аварійні команди; що перевозить гуманітарну та технічну допомогу, яка слідує за процедурою міжнародних дорожніх перевезень (МДП); а також особи, що прямують за засвідченими у встановленому порядку телеграмами у зв’язку зі смертю, важкою хворобою близьких родичів.

Якщо ви чи ваш вантаж належите до однієї з таких категорій – сповістіть про це посадових осіб Національної поліції чи Держприкордонслужби, залежно від довжини черги до зони митного контролю.

Як позбутись черг на перетин Державного кордону і здійснення митних формальностей?

Варто врахувати, що наявна інфраструктура митних постів Волинської області в західному напрямку, а саме – мостове сполучення через річку Західний Буг – утруднює в’їзд транспортних засобів в пункт пропуску, так як на мосту всі автомобілі, незалежно від вибору смуги руху для перетину кордону, перебувають в одній черзі. Пропускна здатність мосту об’єктивно обмежена її технічними характеристиками і може бути розширена виключно за рахунок будівництва додаткових мостів в чинних чи новостворених пунктах пропуску через Державний кордон України.


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина У Луцьку - потрійна ДТП: зіштовхнулися тролейбус, ВАЗ та позашляховик
Наступна новина У Луцьку забудовнику хочуть безкоштовно віддати майже півгектара землі
Останні новини
Схожі новини