Це небажання втрачати владу, – експерт про ситуацію з об'єднанням навколо Рожища

Це небажання втрачати владу, – експерт про ситуацію з об'єднанням навколо Рожища

Для рожищенців провели зустріч консультанти Офісу реформ Асоціації міст України, який діє у Волинському РВ АМУ в межах проекту «ПУЛЬС».

За три з половиною роки у Рожищенському районі утворили лише одну Копачівську сільську ОТГ і ще дві сільради ухвалили рішення приєднатися до ОТГ Луцького району. Не виявилося жодної сільради, яка б дала згоду на об'єднання з райцентром.

Читайте також: В Заборольській ОТГ по-варварськи знищують дерева. ВІДЕО

Зі слів міського голови Рожища В’ячеслава Полищука, він тричі надсилав пропозиції сусідним сільрадам щодо створення Рожищенської міської ОТГ, але у відповідь чув «ні». То ж тепер він має намір чекати пропозицій вже від сусідів.

Змінити ситуацію до Рожищенської РДА із виїзною консультацією приїхали консультанти Офісу реформ АМУ, який діє у Волинському РВ АМУ в межах проекту «ПУЛЬС», Валентин Малиновський та Василь Гром.

У зустрічі взяли участь голова РДА Інна Гайворонська, заступник голови Рожищенської райради Раїса Кучмук, міський голова Рожища В’ячеслав Поліщук, голови громад, керівники структурних підрозділів РДА, громадські лідери, ЗМІ.

Консультант з правових питань Валентин Малиновський наочно показав досягнення волинських ОТГ, утворених у 2015-2016 роках.

«Допоки ви очікуєте невідомо чого, інші, що не побоялися спробувати жити по-новому, динамічно розвиваються. Зокрема, ОТГ Ковельщини за три роки отримали від держави майже 40 мільйонів інфраструктурної субвенції. Натомість, більшість рожищенських сільрад із мізерними бюджетами і надалі ледь зводять кінці з кінцями: не можуть утримувати існуючі об'єкти, окремі з яких доведені до жалюгідного стану. Чого ви очікуєте? Подальша невизначеність лише погіршуватиме й так критичну ситуацію», – наголосив Малиновський.

Як зазначив Василь Гром, консультант з бюджетних питань Асоціації міст України, «сукупний бюджетний ресурс зведеного бюджету, що включає не реформовані територіальні громади і районний бюджет має середню по області бюджетну забезпеченість».

«Більше половини цього ресурсу зосереджено в районному центрі – місті Рожище, а у значної частини сільських рад дохідна база протягом останніх років продовжує залишатися дуже низькою. За таких умов потрібно досить виважено підійти до визначення формату об’єднання територіальних громад, причому ця важлива організаційна робота вимагає першочергового врахування прогнозної фінансової забезпеченості майбутніх ОТГ», – зазначив Гром.

Читайте також: Очолити Центр туризму, спорту та екскурсій Волинської ОДА може Богдан Бальбуза

Він також додав, що, на його думку, цю важливу роботу потрібно було скоординувати в районі ще на початку процесів децентралізації, щоб результат роботи став основою пропозицій району для формування Перспективного плану.

Консультант-«ПУЛЬСовик», звернув увагу присутніх на те, що чергова зустріч вкотре зводиться до «непідкріплених фінансовими розрахунками, порожніх розмов щодо неспроможності об’єднання».

«Тоді постає питання: «Чому навколо спроможного бюджету міста Рожище не спромоглися сформувати ОТГ?». Це просто небажання об’єднуватися і втрачати владу!» – резюмував Василь Гром.

Консультанти ПУЛЬСу, як запевнив Гром, готові в з цього питання надавати кваліфіковану допомогу.


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Для ділових та успішних: луцька дизайнерка Оксана Зінчук презентувала колекцію Girl Boss. ФОТО
Наступна новина Перший в облраді: «Волиньторф» та закриття «Укрпошти» в селах, – про що розповів Юрій Цейко
Останні новини
Схожі новини