Саакашвіліада: політичний трилер з невідомим фіналом

Саакашвіліада: політичний трилер з невідомим фіналом

Політична ситуація в Україні, яка і так не характеризувалася спокійною атмосферою, знову загострюється.

Скандальне повернення в Україну Міхеіла Саакашвілі у вересні цього року поклало відлік новій серії політичного трилеру. Багато кому здавалося, що у середині жовтня сюжет досяг своєї кульмінації і до нового року нічого цікавого не відбудеться. Але наприкінці листопада – початку грудня події почали розвиватися значно цікавіше.

10 вересня 2017 року Міхеіл Саакашвілі за підтримки українських політиків перетнув український кордон. 

Попри відносну нечисленність мітингів, які у Києві зібрав Саакашвілі, його діяльність все більше дратує владу. Гостра критика корупції серед державного апарату і керманичів країни, персональні образи у бік Порошенка, епітети на зразок «бариги і олігархи при владі», «імпічмент президенту», - все це нервує українських можновладців.

Напевно, саме тому вони не встояли перед спокусою завдати контрудар по Саакашвілі – фігурі, яка останнім часом системно поливає їх брудом.

Треба відзначити, що масла у вогонь додала ситуація навколо НАБУ. Скандал з затриманням таємних агентів антикорупційного бюро остаточно переконав значну частину суспільства в тому, що між Генпрокуратурою, СБУ та НАБУ немає ніякої співпраці.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Стежка війни: чому НАБУ і ГПУ знову ввійшли у спаринг

Навпаки, недавно сформованому агентству намагаються обрізати крила. У США та Європі лунає все більше голосів про те, що ніякої боротьби з корупцією в Україні вони не бачать. Висловлюються думки, що «Україні немає сенсу боротися за Крим і Донбас, якщо її душа погрязла в корупції».

Невдале затримання Міхеіла Саакашвілі 5 грудня перетворилося у фарс. Звинувачення, які висунув йому генпрокурор Юрій Луценко, є наразі не надто переконливими. А на фоні стрімкого падіння довіри до влади вони втрачають свою основну мету – помноження на нуль суспільної підтримки Саакашвілі і його списання як гравця у політичній грі.

Міхеїла Саакашвілі було затримано вранці 5 грудня у Києві в квартирі на вулиці Костельній, де він проживає. Вранці до нього з обшуком прийшли представники генпрокуратури та Служби безпеки України. Фото: Reuters

Можливо, б все було по-інакшому, якби влада показала свою готовність боротися з корупцією. А також показала реальні кроки щодо відвертих сепаратистів і колишніх пособників втікача Януковича. Але ж цього немає. Хіба у нас посадили багатьох корупціонерів? Ні.

Хіба за гратами опинилися високопосадовці, прокурори, судді, депутати і міністри? Звісно, що ні.

Чи може агентство з запобігання корупції перевірило декларації чиновників і порушило багато кримінальних справ через незрозумілі джерела походження їх статків? А може врешті-решт олігархам закрили можливість збагачуватися і паразитувати на українській економіці? Та ні.

Навпаки, всі олігархи чудово почуваються, наживають нові мільярди. Отримують доходи від підвищення тарифів. Чи може когось покарали за розстріл Майдану? Вже зараз помітно, що ніякої боротьби з корупцією в державі не відбувається. Саме тому звинувачення в бік Саакашвілі не знаходитимуть резонансу в громадській думці.

Наша влада обрала цікаву, але не дуже ефективну тактику боротьби з своїми політичними опонентами. Всі, хто жорстко її критикує, автоматично стають «рукою Москви» або «агентами Путіна та Кремля».

Ще не забувають згадувати про друзів Януковича, які фінансують політичні акції проти правлячої коаліції. Протест за реформи та проти корупції подають як спробу розхитати ситуацію всередині країни. Мовляв, там на фронті воюють наші хлопці, а ви тут розхитуєте ситуацію. Але це вже не працює.

Все більше українців розуміє, що такі звинувачення є надуманими і невдалою спробою виправдати власну бездіяльність. Хоча по інерції Порошенко все ще плекає надії, що така тактика таки спрацює.

В політичному трилері під назвою «Саакашвіліада» намітилася нова лінія сюжету. Поки що ніхто точно не може сказати, до чого вона приведе. Але вже очевидно, що сторони не збираються здаватися. І до цього трилеру залучаються нові сюжетні лінії та дійові особи.

Гострий обмін репліками між гепрокурором Луценком з одного боку та директором Національного антикорупційного бюро Артемом Ситником свідчить про нову лінію протистояння. А за НАБУ стоїть США та Захід, які майже розчарувалися у спроможностях української влади змінити країну. Ситуація в парламенті також загострюється.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Луценко поскаржився нардепам на Ситника

В будь-який момент розвиток подій може піти за непрогнозованим сценарієм. Хоча мітинг у столиці не збирають великої кількості людей, але суспільні настрої загального розчарування можна легко змінити на загальне обурення. Емоції людей здатні на швидкі коливання.

Гасла, які продукує Саакашвілі, в цілому близькі до настроїв суспільства. Влада ж діє самовпевнено. В неї немає таких залізобетонних аргументів, як реальний результат реформ, очищення країни від поголовної корупції та покращення рівня життя.

А Саакашвілі досвідчений політичний гравець, дії якого можуть змінити хід політичного процесу в Україні.

Святослав Ворон


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Власники нерозмитнених авто готують нову акцію протесту
Наступна новина Заступник міністра Мінрегіонбуду прорекламував дитячий садок у Княгининівській ОТГ
Останні новини
Схожі новини