Що робити, якщо з'явився сильний біль у скронях?

Що робити, якщо з'явився сильний біль у скронях?

Головні болі – украй неприємний, а часом небезпечний симптом. А через що може боліти у скронях? І як впоратися з такими відчуттями? 

Симптоматика

Біль, що локалізується в скронях, може мати різний характер і бути пульсуючим, тупим, гострим або різким. Іноді відчуття супроводжуються іншими симптомами: нудотою, слабкістю, світлобоязню, блювотою, лихоманкою, підвищенням температури тіла. Боліти може як права скроня, так і ліва, але найчастіше страждають відразу дві сторони. Ще біль нерідко поширюється на інші області голови: лоб, потилицю, маківку. 

Інтенсивність залежить від конкретної причини больового порогу та особливостей людини. Виникати біль може практично в будь-який час. Буває різною і тривалість, яка варіюється від декількох хвилин до двох або трьох днів. Іноді біль різко припиняється і раптово виникає знову. 

Через що виникає біль?

Причини скроневих болів можуть бути найрізноманітнішими: 

-Мігрень – вкрай неприємне захворювання, причини якого досі не вивчені до кінця. Напади супроводжуються сильними болями, нудотою або блюванням, дратівливістю, світлобоязню.

-Гострі інфекційні захворювання, такі як грип, бруцельоз, енцефаліт, менінгіт та інші. Біль є втручанням в тканини організму патогенних мікроорганізмів.

-Підвищений внутрішньочерепний тиск – в стані якого збільшується об'єм рідини (ліквору) в черепі. Вона починає здавлювати певні ділянки мозку і провокувати болі, у тому числі і локалізується в скроневих зонах.

-Отруєння нерідко супроводжуються такими проявами, як пропасниця, головний біль, нудота, діарея, блювання, слабкість та інші. До речі, інтоксикація може виникати не тільки через вживання заражених або неякісних продуктів, але і через зловживання алкоголем.

-Болі напруги можуть локалізуватися в скроневих ділянках і виникати через постійні стреси, перевтому, хронічних недосипів, підвищеної нервової збудливості, важких емоційних і розумових навантажень, недотримання режиму дня, дефіциту відпочинку.

-Зміни рівня артеріального тиску. Больовим синдромом може супроводжуватися як його зниження, так і підвищення, тому встановити точну причину можна тільки за допомогою тонометра.

-Атеросклероз супроводжується звуженням просвіту судин, закупоркою та порушеннями мозкового кровообігу. На пізніх стадіях розвитку захворювання може супроводжуватися болями.

-Вегетосудинна дистонія може мати масу проявів, серед яких і скроневий біль.

-Скроневий артеріїт – запалення, які локалізуються в артеріях скроневої зони і супроводжується гострими болями.

-Невролгія трійчастого нерва. Він проходить як раз приблизно в скроневій області, тому його запалення часто призводить до стріляючого болю, який зазвичай триває одну-дві хвилини. Також він може провокувати спазм, який підсилить відчуття і продовжить їх.

-Гормональні збої у жінок в деяких випадках супроводжуються головними або скроневими болями.

-Перепади атмосферного тиску. Вони можуть спостерігатися при різких змінах погоди, при підйомі на висоту або, навпаки, при зануренні на глибину під воду.

-Голодування протягом більше ніж 24 годин також здатне призводити до розвитку даного симптому.

-Вдихання чадного газу.

-Травми голови.

Як усунути симптом?

Що робити, якщо виник сильний біль у скронях? Перш за все, постаратися з'ясувати його причини. Але якщо зробити це неможливо, то потрібно спробувати полегшити свій стан. Допоможуть у цьому наступні дії: 

-Лягайте спати. Відкрийте вікно, але зашторте його, щоб світло не заважало. Створіть максимально спокійну атмочферу, закрийте очі і розслабтеся.

-Вийдіть на свіже повітря. Це наситить мозок киснем і поліпшить кровообіг.

-Помасажуйте скроні. Здійснюйте акуратні м'які рухи подушечками пальців.

-Можна зробити прохолодний або теплий компрес. Холод полегшує больові відчуття, а тепло розширює судини і усуває їх спазм.

-Можна прийняти контрастний душ або теплу ванну.

Медикаментозна терапія

При головному болю багато хто приймає пігулки. Усі їх можна розділити на кілька категорій.

Перша – анальгетики, і до них належить «Каффетин», «Седальгін» і деякі інші препарати.

Друга група – це спазмолітики, усуває больові відчуття, викликані спазмами. Це «Но-шпа», «Спазмолгон», «Спазган» та інші подібні медикаменти.

Існує третя категорія – нестероїдні протизапальні засоби, усувають запалення, больовий синдром і знімають жар. Наприклад, це «Нурофен».

Також є комбіновані препарати, до складу яких входить кілька речовин. 

Важливо знати: при гіпертензії слід приймати препарати, що знижують артеріальний тиск. Але їх може призначити тільки лікар.

Домашні методи

Впоратися з болем у скронях можуть допомогти народні засоби: 

-Випийте чашечку кави: кофеїн чинить анальгетичну дію.

-Зверніться до ароматерапії. Можна використовувати ефірні олії м'яти, лаванди, бергамоту, жасмину, пачулі, майорану. Або капніть кілька крапель на ватний диск і вдихайте п'ятнадцять хвилин, або втирайте цю кількість у скроні.

-Заваріть липовий або ромашковий чай. Для цього чайну ложку липового цвіту або висушеної ромашки залийте склянкою окропу, настоюйте десять хвилин, потім процідіть і в теплому вигляді пийте дрібними ковтками.

-Допоможе настій імбиру. Натріть свіжого кореня або візьміть чайну ложку меленого продукту, залийте склянкою кип’яченої води. Залиште суміш настоюватися півгодини, процідіть і випийте.

Якщо ви зіткнулися з болем в скронях, то, по-перше, постарайтеся усунути його, по-друге, зверніться до лікаря, щоб з'ясувати причини такого симптому. 
Читати далі


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина У Луцьку затримали злочинців, які були в розшуку
Наступна новина В Луцькому «Голівуді» відгуляли вечірку для брюнеток. Фото
Останні новини
Схожі новини