З настанням холодної погоди, а потім і зими, важливо знати, яку їжу вживати, щоб не мерзнути, пише Експрес.
1. Запасіться калоріями
Страви із зимного меню мають бути більш жирними, ніж літні. Тому в холодний час організму потрібно більше жирів, білків і вуглеводів. Не потрібно захоплюватися жирними м’ясними продуктами. Краще звернути увагу на молочні продукти середньої жирності. Вершкове масло, в якому в чистому вигляді міститься вітамін А, захищає слизові від вірусів і бактерій.
2. Більше білків і менше вуглеводів
Щоб не набрати зайві кілограми, дієтологи радять їсти більше білка (м’ясо, риба, молочні продукти) і повільних вуглеводів. При цьому їжу, багату швидкими вуглеводами (борошняне, солодке), традиційно краще їсти в першій половині дня, а ближче до вечора – рибу або м’ясо з овочами і молочні продукти. Вуглеводні зернові гарніри (гречка, білий рис, картопля і т. д.) Можна замінити бобовими – квасолею, бобами, сочевицею, горохом і нутом.
3. Пити гарячі напої
Для любителів кави зима – саме благодатний час. Це не такий шкідливий напій, як про нього інколи кажуть. Якщо немає небезпеки підвищення тиску або порушення серцевої діяльності, можна пити до трьох чашок кави в день. Занадто гаряче питво призведе до перегріву верхніх дихальних шляхів, що шкідливо перед виходом на холодне повітря.
4. Їсти сезонні продукти
Взимку в раціоні повинні бути продукти з високим вмістом вітаміну С. Це в першу чергу ягоди, цитрусові і квашена капуста. У кашу вранці можна додавати заморожені ягоди – журавлину, смородину, вишню.
5. Їсти більше супів
В овочевих супах велика кількість плюсів: вони ситні, але водночас малокалорійні, вони теплі, тому зігріють, і багаті вітамінами.
6. Спеції
Взимку спеції, як ніколи, добре поєднуються з м’ясом, рибою і овочами. Вони допоможуть зігрітися і зміцнять імунітет. Гострі приправи, наприклад чилі, чорний перець і сушений часник, – це природні антибіотики. Вони допомагають боротися з вірусами і шкідливими мікроорганізмами.
Крім того, гостра їжа сприяє виробленню ендорфінів. Лавровий лист і гвоздика, насіння кмину і кропу допомагають боротися із захворюваннями верхніх дихальних шляхів. Імбир і часник допомагають витрачати додаткові калорії на перетворення теплових процесів і, таким чином, сприяють поліпшенню метаболічних процесів.
Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.