Шкільні психологи волинських громад навчилися краще працювати з переселеними дітьми

Шкільні психологи волинських громад навчилися краще працювати з переселеними дітьми

Понад 2000 учнів волинських загальноосвітніх навчальних закладів Волині – це вимушено переселені діти. Їх інтеграція в нове середовище сьогодні залежить від дій багатьох фахівців. І мова йде не лише про директорів, завучів та вчителів. Важливу роль у цьому відіграють шкільні психологи, але є одне але. Вони самі наголошують, що для якісної роботи з ВПО, їм необхідно більше спеціалізованих знань та навиків.

Щоб допомогти фахівцям здобути ці знання і навички, громадська організація «Волинський Інститут Права» організував дводенний тренінг «Особливості роботи шкільного психолога з внутрішньо переміщеним дітьми». У заході взяли участь шкільні психологи з Рожищенської, Ківерцівської, Зимнівської, Володимирської, Любешівської, Горохівської, Локачинської, Зимнівської, Вишнівської та Шацької громад.

Присутні мали змогу більше дізнатися про особливості надання допомоги дітям та сім'ям зі  статусом ВПО в залежності від періоду та фази сприйняття кризи; зрозуміли можливості і обмеження шкільних психологів, які надають кризове консультування; розібралися, що має містити особиста психологічна “тривожна” валізка; вчилися працювати за протоколом GTEP в індивідуальній та груповій роботі з дітьми; ознайомилися з різними терапевтичними техніками.

Тренінг був наповнений не лише теоретичною інформацією, а й практичними завданнями. Учасники навчання багато працювали в групах, обмінювалися досвідом, пропрацьовували різні ситуації у форматі рольових ігор.

«Я ставила за мету створити простір в якому б проходила взаємоДІЯ та взаємоОБМІН. Це і про ресурс, про техніки, про вдячність, про силу, про цінності. І можу впевнено констатувати, за відгуками учасниць, моїх колег: нам вдалося. Незважаючи на те, що група була велика, понад 30 учасників, ми плідно попрацювали» – зазначає тренерка заходу Світлана Сасюк.

Вона додає, що отримані знання допоможуть учасникам заходу на практиці результативніше долати травматичні наслідки війни у переселених школярів в різні періоди стресу, а також сприятимуть підвищенню адаптації, життєстійкості та ресурності дітей.

Крім знань, ще одною цінністю заходу для його учасників стала можливість живого спілкування з колегами, що довгий час не вдавалося зробити через карантинні обмеження.

«Щаслива, що стала учасницею тренінгу. Відбулася глибока робота у професійному колі, насичена знаннями, емоціями, знайомствами, практичними навичками», – ділиться своїми враженнями одна із учасниць тренінгу Наталія Гмитрук.

Захід організовував Волинський Інститут Права в рамках проєкту «Соціальна інтеграція ВПО через розвиток громад у партнерських громадах Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» у Волинській області», що став можливий завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА». Зміст цієї публікації не обов’язково відображає погляди USAID та Уряду США.


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина «І першим зброю брати вирішив не я»: Арсен Мірзоян виступив у Луцьку
Наступна новина Волинянина посмертно нагородили орденом «За мужність»
Останні новини
Схожі новини