«Ситуація нормальна і паніки не провокує». Волинянка розповіла, як у Китаї борються з коронавірусом

«Ситуація нормальна і паніки не провокує». Волинянка розповіла, як у Китаї борються з коронавірусом
Іванна Ворошилюк у Китаї

Уродженка Володимира-Волинського, скрипалька Іванна Ворошилюк, яка зараз живе і працює музиканткою у Китаї, розповіла, яка нині ситуація із коронавірусом та як ізтним борються у країні, звідки він поширився.

Про це пише Віталіна Макарик на шпальтах видання Слово правди.

Мешкає зараз Іванка у місті, що на південному заході країни. Ухань, звідки почалося поширення вірусу, ближче до центру Китаю.

«У нашому місті набагато менше підтверджених випадків коронавірусу, – 184. – розповідає Іванка. – З тих, хто захворів, двоє осіб померло, але 115 уже одужало. Тож ситуація доволі нормальна і нападів паніки не провокує».

Коли епідемія набирала сили, дівчина була у Камбоджі. Там підхопила вірус – зовсім інший, але теж малоприємний. Розповідає, що після повернення  у Китай її вразили чіткість реакції і швидкість виявлення вірусу, запобігання хвороби і боротьби з нею.

Так, кожен пасажир при прильоті чи вильоті з країни заповнює форму, де під страхом кримінальної відповідальності повинен вказати правду про стан свого здоров’я. При проходженні контролю заміряють температуру.

Читати також: Коронавірус уже в Білорусі. Захворів студент з Ірану

«Оскільки я мала кашель, то у мене просто в аеропорту взяли аналізи на коронавірус і лихоманку денге, – розповідає Іванка. –  Протягом двох днів результати були б готові – бінго! Фаховість головного лікаря просто вразила. Він виявився не лише чудовим професіоналом, а й дуже фаховим психологом».

Зокрема медик у аеропорту заспокоїв її, мовляв, не переживайте, так, ви зараз тут, ми беремо аналізи, але це нічого страшного, тому що люди, у яких насправді підозра на короновірус, знаходяться зовсім в іншому місці і до них застосовують зовсім інші заходи безпеки.

«Не знаю, наскільки це була правда, чи мені це сказали для заспокоєння, але коли нічого небезпечного дійсно немає, всі поводяться дуже спокійно», – зауважує Іванка.

Контролюють ситуацію не лише в аеропортах. При вході до кожного житлового комплексу, супермаркету, паркінгу, лікарні, взагалі, на будь-якому вході-виході до закладів, функціонування яких не припинено (бо багато локацій для проведення дозвілля перекрито – парки, туристичні місця, прибережні зони), встановлено оригінальний QR-код, при скануванні якого телефон вноситься у загальну базу даних. Таким чином контролюється пересування кожної людини, щоб у разі виявлення вірусу бачити маршрут носія і людей, які були поблизу й мали ймовірність інфікуватись. Також за допомогою спеціального мобільного застосунка можна дізнатися, на якій відстані від тебе знаходяться найближчі хворі – і уникати тих місць чи районів. Це дає відчуття контролю над ситуацією.

«Завдяки усім цим заходам не почуваєшся безнадійно приреченим. Ти відчуваєш, що зі своєї сторони можеш робити оце, оце й оце: зісканувати код, одягнути маску, оминати небезпечні місця, не тусуватися з невідомими людьми у незрозумілих локаціях, не подорожувати, особливо по Китаю. У ситуації підвищеної небезпеки це елементарно, як особиста гігієна», – пояснює Іванка.

У місцях загального користування постійно проводять дезінфекцію.

«Якось мені довелося досить довго вирішувати справи в банку, за цей час кілька разів виходила і поверталася до приміщення. І щоразу стілець, на якому перед тим сиділа, був продезінфікований. Така практика – повсюдна», – ділиться спостереженнями волинянка.

Читати також: «Найменше шансів захворіти на коронавірус мають люди у віці 10-39 років». Інфографіка від РНБО

«У людей певне відчуття контролю над ситуацією, вони бачать чітку статистику, яка оновлюється щодня, доступна

всюди і не є аж такою страшною. Щодня кількість тих, хто одужав після хвороби, збільшується», – зауважує наша землячка.

«Я гадаю, що панікувати не варто, а от максимально дбати про свою безпеку таки потрібно, – каже дівчина. – Країнам, до яких дістався вірус, варто переймати досвід Китаю в плані контролю і превентивних заходів. Він дає позитивні плоди: скажімо, за 24 лютого не зареєстровано жодного нового випадку захворювання, а з 25 лютого шість провінцій Китаю перевели на нижчий рівень епідеміологічної небезпеки. По суті, найвищим він лишається лише в Ухані. Дуже сподіваюся, що Україну ця загроза повністю омине, головне – пильнувати, не піддаватися паніці і зберігати людяність».


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина ФК «Любарт» став чемпіоном Волині з футзалу
Наступна новина Зима не настала вперше за 140 років, – метеорологи
Останні новини
Схожі новини