Сихівський районний суд у Львові зобов'язав мережу клубів Sport Life надавати послуги державною мовою.
«Львів'янка Олександра Сивак відстоювала право своєї неповнолітньої внучки Юлі отримувати послуги клубу державною мовою», - цитує голову громадської організації «Незалежні» Святослав Літинський Gazeta.ua.
«Дитині купили абонемент на групові заняття сквошем у спортклубі. Спочатку проблеми не помітили, бо тренер у приватних розмовах із рідними дитини користувався українською. Жінка та батько дитини звертались до керівництва письмово, а тоді і особисто. На що отримали пропозицію відвідувати індивідуальні заняття ціною 300 грн/год, замість звичних 75 грн», – додав він.
Літинський зазначає, що це не перший позов на компанію. Минулоріч із Sport Life судилась киянка Ганна Романюк.
«Керівництво спортивного клубу не зробило жодних висновків із першої поразки. Вони лише внесли у свої договори додатковий пункт, який суперечить Закону України: мова занять має бути «комфортною» і для тренерів, і відвідувачів.
Хоч позов стосувався мовної політики Sport Life, захисник клубу заявляв, що порушують права тренера. Тренер зі сквошу - родом із Кривого Рогу. На це і акцентував увагу захисник. Мовляв, він не говорить українською. Та й узагалі не знає її. Але, в переписі населення 2016 року, 71% жителів Кривого Рогу вказали, що українська - їх рідна мова», - каже Святослав Літинський.
Дитина більше не відвідуватиме занять в клубі, не лише через те, що абонемент закінчився, а й через мовну позицію керівництва.
Представник Sport Life після судового засідання повідомив усім російською, що подасть на апеляцію.
Рішення суду не передбачає конкретного покарання. Власники клубу мають відшкодувати судові витрати та зобов'язати усіх своїх працівників надавати послуги державною мовою.
Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.