Став «на біржу», але працюю. Як мене покарають? Відповідає юрист

Став «на біржу», але працюю. Як мене покарають? Відповідає юрист

Звісно, працювати, одночасно перебуваючи на обліку в центрі зайнятості – заборонено. На те він і статус БЕЗРОБІТНОГО. Але інколи люди ігнорують цю заборону.

Про порядок реєстрації на обліку, ризики та перспективи розповідає начальник юридичного відділу Волинського обласного центру зайнятості Оксана Герасимчук.

Як можна дізнатися, що людина працює, перебуваючи на обліку?

Служба зайнятості тісно співпрацює з органами Державної фіскальної служби України (ДФС), Пенсійного фонду України (ПФУ), обмінюючись інформацією про безробітних, які перебувають на обліку. Зокрема, ми знаємо, хто і в якій сумі отримує доходи від підприємницької діяльності, виконання робіт за трудовим договором, зокрема за сумісництвом, під час роботи за кордоном, виконання робіт за цивільно-правовими договорами.

Окрім того, проводимо обмін інформацією з державними реєстраторами щодо отримання відомостей із Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань.

Якщо виявлять, як покарають такого «безробітного»?

Якщо фахівці центру зайнятості виявили факти отримання доходу особами, які перебувають на обліку як безробітні – ці особи втратять статус безробітного.

І це ще не все. Такі особи змушені повернути суму незаконно отриманого матеріального забезпечення та вартість наданих соціальних послуг із моменту появи обставин, які впливають на умови виплати матеріального забезпечення як пошукачу роботи.

Чи зможе така людина знову зареєструватися у центрі зайнятості?

Так, але наступна реєстрація у центрі можлива не раніше, ніж через 90 календарних днів від дня зняття з обліку. Однак за умови, що незаконно отримані кошти на той момент будуть відшкодовані у повному обсязі.

А якщо людина відмовляється добровільно повертати кошти?

Центр зайнятості подасть до суду. Але тоді борг може значно зрости. Це пов’язано зі сплатою безробітним усіх судових витрат, передбачених ст. 133 Цивільно-процесуального кодексу України. Так, судовий збір становитиме 1,5 % від суми позову, але не менше одного прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Зараз він становить 1 921 грн.

У випадку стягнення заборгованості органами державної виконавчої служби, після винесення рішення суду, додатково стягується виконавчий збір у розмірі 10 % від суми стягнення та авансовий внесок у розмірі 2 % від суми боргу.

Окрім того, якщо ви не хочете повертати гроші, до органів поліції направлять повідомлення про вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ст. 190, ст. 192 Кримінального кодексу України – заволодіння чужим майном шляхом обману, за вчинення якого передбачена відповідальність у вигляді штрафу до п’ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить  850 грн, або виправні роботи на строк до двох років, або обмеження волі на строк до трьох років.

То ж радимо усім: якщо звертаєтеся до Державної служби зайнятості – досконало розберіться зі своїми доходами та відомостями, які подаються для призначення матеріального забезпечення та отримання соціальних послуг, задля уникнення негативних наслідків.

Інформація щодо отриманого доходу під час перебування на обліку обов’язково надійде до служби зайнятості і неправомірно отримана допомога по безробіттю та вартість соціальних послуг буде стягнута відповідно до норм чинного законодавства.


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Знову переполох у Луцьку. Тепер «замінували» мерію, лікарню, зоопарк
Наступна новина Арт-променад «Так звучить Луцьк»: масштабний коктейль історії і музики
Останні новини
Схожі новини

Публікації відсутні