Світязь: 28 кг клею стали причиною для відмови від мільйонного проекту каналізування села

Світязь: 28 кг клею стали причиною для відмови від мільйонного проекту каналізування села

На оперативній нараді, яку в понеділок, 13 листопада, провів Василь Голядинець, голова Шацької РДА, з керівниками установ, організацій району та начальниками відділів райдержадміністрації, з’ясовували причину того, чому тендерний комітет Світязької сільської ради відмовив переможцю тендеру на виконання робіт з реалізації проекту будівництва очисних споруд у селі Світязь вартістю 4 690 609 грн, - повідомляє Район.Шацьк.

Микола Цвид, Світязький сільський голова, пояснив з трибуни, чому було прийняте таке рішення:

Цього року Світязька сільська рада двічі проводила коригування проекту будівництва мереж та споруд господарсько-побутової каналізації в селі Світязь. На коригування та експертизу пішло близько 100 тис. грн. – ми повністю оновлювали документацію, що розроблялася ще в 2007-2008 роках. Щодо процедури державних закупівель, то ми по суті не мали з чого вибирати. Фірма-виконавець робіт, яка претендувала на переможця, мала недостатню кількість працівників і не вказала, скільки має одиниць техніки. Більше того, ми не змогли поговорити з представниками тих установ, де згаданий підрядник уже проводив роботи – у жодній не відповідали на телефонні дзвінки. Тому тендерний комітет сільської ради вирішив відхилити їхню пропозицію.

Василь Голядинець, коментуючи почуте, назвав таке рішення негосподарським підходом до роботи:

-Таке враження, що комітет, шукаючи причини відмови, не мав бажання зробити каналізацію в курортному населеному пункті. Майже 5 мільйонів гривень на корисну для громади справу, реалізації якої чекали в селі 10 років, Світязь не отримає. Відповідно не розпочнуться будівельні роботи і втратиться дорогоцінний час.

Шацька райдержадміністрація разом із координатором проекту Віктором Плейтухом, першим заступником голови Шацької РДА, усвідомлюючи важливість і актуальність проекту, з весни 2017-го зробила колосальний об’єм роботи з оформлення і надання необхідної документації. У просуванні проекту зголосилися надати свою підпримку депутати Волинської обласної ради Володимир Бондар і В’ячеслав Богдан. Всі зусилля, зі слів голови Шацької РДА, виявилися марними.

Після наради Василь Голядинець прокоментував ситуацію з проектом:

Світязька сільська рада втратила майже 5 млн. грн. – тендерний комітет вирішив, що гроші на каналізування села їм не потрібні. Причину відмови я вважаю несерйозною. Судіть самі, це слова офіційної відповіді, яка надійшла з сільської ради: «Пропозиція переможця аукціону торгів не відповідає технічному завданню тендерної документації в частині відсутності всіх передбачуваних компонентів на виконання робіт «Будівництво мереж та споруд господарсько-побутової каналізації с. Світязь», а саме відсутня хімічно стійка епоксидна клейова композиція Ceresit cv22 в кількості 27,88 кг». Без коментарів. Відзначу, що в сільській раді з самого початку поставилися до реалізації цього проекту халатно: керівнику постійно треба було нагадувати, просити його, підштовхувати до дій. Він продемонстрував, що не може виконувати великий об’єм робіт, як того вимагає реалізація проектів. Який може бути розвиток у такій громаді? Перспектива Світязя, на мою думку, лише в складі Шацької об’єднаної територіальної громади. Шацька райдержадміністрація, незважаючи на труднощі, зробить усе для того, щоб проект будівництва очисних таки реалізувався в Світязі – наступного року, в рамках великого європейського проекту «Покращення екологічної ситуації у Шацькому національному природному парку шляхом каналізування населених пунктів навколо озера Світязь», бенефіціаром якого виступить Шацька РДА. Проте 5 мільйонів і дорогоцінного часу уже не повернути.

 


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Президент України нагородив волинянина орденом «За заслуги» ІІІ ступеня
Наступна новина Видовищний фінал «Кубка Жоржа» в РЦ «Промінь»
Останні новини
Схожі новини