Священник передумав переходити в ПЦУ. Громада на Волині повертається до МП

Священник передумав переходити в ПЦУ.  Громада на Волині повертається до МП

25-го травня біля бортнівської церкви Різдва Пресвятої Богородиці у Поромівській громаді розгорівся скандал. Священник, який напередодні заявив, що підтримує рішення парафіян про перехід до ПЦУ, змінив свою думку. Зібрали нові збори.

Про це повідомляє БУГ.

Як відомо, 22-го травня відбулися збори релігійної громади, яка більшістю (66 із 66 зареєстрованих) голосів вирішила перейти до ПЦУ, отець Петро Кубінський, настоятель даного храму, заявив, що підтримує волевиявлення парафіян. Це зафіксовано також і на відео БУГу.

Після цього отець Петро Кубінський, який водночас є ще й настоятелем храму Успіння Пресвятої Богородиці села Шахтарського, написав прохання на ім’я митрополита Епіфанія про прийняття його разом з громадою до ПЦУ під тимчасову пастирську опіку митрополита Вінницького і Барського Симеона.

Через два дні, 24-го травня митрополит Епіфаній видав Указ про задоволення прохання отця Петра Кубінського про його прийняття до ПЦУ.

Проте, 25-го травня настоятель бортнівського храму змінив своє рішення і скликав нові збори. Підтримати його чи проконтролювати процес, приїхали священники з інших парафій УПЦ московського патріархату, зокрема благочинний Нововолинської округи отець Петро.

В результаті довгих дискусій, обговорень та суперечок люди проголосували наступним чином: 54 голоси – за те, щоб лишитися в підпорядкуванні УПЦ МП, 1 людина – утрималась, зареєструвались 68 осіб (13 із зареєстрованих не поставили підпис). Нагадаємо, на минулих зборах, 22-го травня 66 людей проголосували за зміну приналежності храму у селі Бортнів до Української православної церкви.

Під час суперечок одній жінці стало зле, до неї викликали швидку допомогу. За правопорядком слідкували правоохоронці.

Як повідомив, БУГу депутат Поромівської громади, місцевий мешканець Роман Франчук, вони планують 26-го травня їхати до Володимир-Волинської єпархії ПЦУ, бо вважають своє рішення законним, оскільки мають цьому документальне підтвердження. Після чого, якщо будуть протиріччя, храм опломбують.


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Мобілізація-2022: кого не можуть мобілізувати, які є повістки та де їх вручають
Наступна новина У Луцьку перейменують ще дев’ять вулиць
Останні новини
Схожі новини