У Ковелі відкрили меморіальну дошку почесному громадянину міста

У Ковелі відкрили меморіальну дошку почесному громадянину міста

На днях у Ковелі на вулиці Відродження, 4 урочисто відкрили меморіальну дошку на честь почесного громадянина міста Володимира Осіюка.

Про це інформує Ковельська міська рада.

Саме в цьому будинку мешкав Володимир Осіюк зі своїми батьками – Костянтином Володимировичем та Марією Ільківною, які познайомились і створили сім’ю на засланні. Володимир народився у 1955 року в «Мамському таборі» на Колимі. У 60-х родина переїхала в Ковель. У їхньому домі бували державні діячі, народні депутати України, члени УГС та УРП Левко Лук’яненко, Степан Хмара, Михайло Горинь, Богдан Горинь.

Право відкрити пам’ятну дошку надали міському голові Ігорю Чайці, соратникам Володимира Осіюка, людям, які стояли біля витоків української незалежності – народному депутату України першого скликання Олександру Гудимі, першому голові Руху на Волині Михайлу Тискому та товаришу Геннадію Сарапіну.

«Ми маємо знати і шанувати свою історію. Володимир Осіюк – людина, яка все своє життя присвятила боротьбі за Україну, відродженню нашої держави. Символічно, що саме в День Державного Прапора ми відкриваємо цю пам’ятну дошку, тому що саме Володимир Костянтинович був серед тих людей, які підняли синьо-жовтий стяг над нашим містом у серпні 1990 року», – наголосив міський голова Ігор Чайка.

У серпні 1989 року Володимир Осіюк заснував та очолив у Ковелі осередок Української Гельсінської Спілки. А в лютому 1990-го став одним із засновників Ковельської міськрайонної організації Народного руху України за перебудову. Під проводом Володимира Осіюка національно-патріотичні сили Ковеля домоглися повернення релігійній громаді міста Благовіщенської церкви.

До останніх своїх днів Володимир Осіюк був станичним Ковельської міської станиці братства вояків ОУН-УПА імені Клима Савура.

Читайте також: Тіна Кароль співала у Вовчаку, де народилася УПА

Згадати Володимира Костянтиновича та вшанувати пам’ять про нього прийшло чимало однодумців, знайомих, друзів.

«Це сьогодні ми можемо вільно говорити «Слава Україні», тримати синьо-жовтий прапор. У 1989-1990 роках ніхто не знав, чим це закінчиться. Пам’ятали практику совєтської імперії, коли українців карали за їх переконання, погляди. Володимир Осіюк – це людина-прапороносець, носій ідей незалежності в центрі Волині, людина, яка не боялась, вміла і могла вести за собою інших», – поділився своїми спогадами про Володимира Осіюка Олександр Гудима.

«Людина жила в ім’я України та заради України», – таким пам’ятає ковельчанина Михайло Тиский.

З ініціативою встановити пам’ятну дошку на будинку, де проживав почесний громадянин міста Ковеля Володимир Осіюк, виступив заслужений працівник культури України, ковельчанин Іван Сидорук.

Читайте також: «Шеф» із волинської тероборони попросив повістку на ринку


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Лучани скаржаться на торгівлю сурогатним алкоголем у місті
Наступна новина Мер Нововолинська закликає батьків оглянути укриття в школах
Останні новини
Схожі новини