У Луцьку розпочався другий анімаційний фестиваль «Задзеркалля». Відвідувачів заходу вчили писати сценарії до мультфільмів, знімати пластилінову анімацію, показували підбірку вітчизняних мультфільмів та розважали найменших відвідувачів.
Про це інформує організатор «Задзеркалля» громадська організація «Імаго».
Розпочався перший день фестивалю анімації «Задзеркалля» у суботу, 9 вересня, концертом у Палаці культури міста Луцька. Ведучий Дмитро Ураєв разом з акторами Волинського академічного театру ляльок та головними героями «Задзеркалля» динозавром та печерним чоловіком перенесли глядачів у історичні епохи: кам’яну добу, Стародавній Єгипет, Рим, Середньовіччя та епоху Відродження. У кожному з історичних періодів герої показували жартівливу альтернативну історію анімації.
Між театральними сценками ведучий запрошував на сцену аніматорів, які анонсували свої майстер-класи та запрошували на них глядачів, зокрема художницю-постановника студії «Борисфен» Валентину Серцову, сценаристку Лану Ра та актора Євенія Конищука зі студії «Новаторфільм», аніматора Микиту Лиськова та польську мультиплікаторку Анну Хаброс-Пілат. Окрім того з видовищним світлодіодним шоу виступила студія «Ledance», яка зірвала у залі шквал оплесків. Потому на сцену з вітальним словом вийшов головний спеціаліст сектора популяризації національних фільмів та міжнародного співробітництва Держкіно Артем Голосов, який привітав усіх з Днем українського кіно, та директор департаменту культури Луцької міської ради Тетяна Гнатів. Чиновниця розповіла, що департамент долучився до організації фестивалю та пообіцяв виділити на його фінансування 38 тисяч гривень із місцевого бюджету. «Гроші будуть», - запевнила держслужбовець. Завершальне слово надали голові громадської організації «Імаго» та засновнику фестивалю Леоніду Тивонюку. Він подякував усім, хто долучився до організації фестивалю та запросив голову журі анімаційного конкурсу, лялькаря-аніматора Олега Педана. За його словами, серед надісланих робіт було дуже багато цікавих та достойних, переможців він пообіцяв назвати на закритті фестивалю 10 вересня о 20:00 на площі перед Палацом Культури.
Також на відкритті фестивалю організатори провели анонсований напередодні конкурс костюмів, однак в костюмі мультиплікаційного героя прийшла лише одна відвідувачка – організатор фестивалю Анастасія Тумік. Дівчина була в образі героїні мультсеріалу «Школа Монстрів» Френкі Штейн і отримала у подарунок цукерки від торгової марки «Laki» та квиток на кіно у спортивно-розважальний комплекс «AdrenalinCity».
Протягом дня відбувалися перегляди українських мультфільмів та дитячих робіт, які надійшли на конкурс «Задзеркалля» у категорії «Аматорська анімація».
Цьогоріч організатори створили для дітей віком від 6 років дитячу територію, де представники громадської організації «Імаго» вчили найменших відвідувачів заходу створювати міні-мультик про головного героя «Задзеркалля» динозавра, керівник студії «Богемна шпулька» Руслана Цибуліна показувала діткам як шити іграшку «Капітошка» з фетру в арт-галереї «Луцьк». Особливе пожвавлення у малечі викликав майстер-клас з пісочної анімації від художньої студії «Вулик» у мистецькому салоні «Артист». Окрім того дітей розважали аніматори студії свята «Карамболь», які переодягалися у Мікі Мауса та героїню Монстр Хай.
Цього дня у антикафе «Innerspace» відбулося два майстер-класи від професійних аніматорів. Участь у них була безплатна, однак потрібно було попередньо зареєструватися. Першу майстерку «Як написати серію для анімаційного серіалу «Моя країна - Україна» провела сценарист Лана Ра та актор Євгеній Конощук із студії «Новаторфільм». Команда представила кілька серій анімаційного серіалу «Моя країна - Україна», у кожній серії якого йдеться про історії українських міст та сіл, а також запропонувала вигадати сценарій до серії мультфільму про Луцьк. Учасники майстер-класу також малювали героїв своїх історій.
Другий майстер-клас про авторську анімацію провів мультиплікатор з Дніпра Микита Лиськов. Минулоріч його фільм «The End» найбільше сподобався глядачам «Задзеркалля» на анімаційному конкурсі. Автор показав свої мультфільми та розповів про історію їх створення, техніки, в яких вони виготовлялися. Цікаво, що Микита Лиськов створив декілька анімаційних кліпів для гурту «Дельфін».
Третій майстер-клас, який триватиме два дні веде польська аніматорка Анна Хаброс-Пілат в арт-просторі «Креативна Лабораторія». Участь у ньому бере 10 людей. Учасники під керівництвом іноземної аніматорки спільно створюють пластиліновий мультфільм у техніці стоп-моушн про сон дівчинки – головної героїні мультика. Організатори «Задзеркалля» пообіцяли, що побачити готову роботу можна буде трішки згодом.
Насамкінець відбувся круглий стіл на тему» «Неформальна школа анімації», на якому зібралися запрошені майстри-аніматори, організатори фестивалю, художники та інші. Польські колеги розповіли про те, як втілюють свої проекти та де можна знайти джерела фінансування. Зокрема представник профільного управління польського міста Люблін Евеліна Ґрабан закликала організацію «Імаго» подавати свої проекти на міжнародні грантові конкурси, а ще розповіла, що слід також звертатися щодо співпраці до адміністрації польських міст. Мовляв, у держструктурах Польщі працюють молоді креативні люди, які зацікавлені у розвитку як власних митців, так і українських.
Завершився перший фестивальний день переглядом мультфільмів від українських анімаційних студій-учасників «Задзеркалля».
Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.