У Львові врятували жінку з Волині, якій гельмінти знищили печінку та жовчний міхур

У Львові врятували жінку з Волині, якій гельмінти знищили печінку та жовчний міхур

У Львові хірурги врятували пацієнтку, якій рідкісні гельмінти знищили печінку та жовчний міхур. Прооперували жінку в Лікарні Святого Пантелеймона. 7-міліметрові паразити мало не позбавили життя 51-річну волинянку. 

Про це розповіли на сторінці Першого медичного об'єднання Львова у фейсбуці. 

Жінці стало зле три місяці тому. Усе почалося з нудоти та болю в правому підребер'ї. Вона звернулась до лікарів, однак причини погіршення стану ті не виявили.

Протягом наступного місяця їй значно погіршало. Від болю Людмила майже перестала спати. Висока температура та слабкість забирали останні сили. Згодом додалася жовтяниця. Ще низка обстежень – і медики діагностували у жінки альвеококоз правої долі печінки.

Альвеококоз - важке паразитарне захворювання, спричинене одним з видів гельмінтів. Джерелом поширення є дикі тварини, зокрема, гризуни, які виділяють заповнені яйцями частинки у довкілля. До людини личинки паразитів потрапляють через травну систему. Найчастіше так стається під час контакту з немитою їжею: на полюванні, під час збору ягід чи лісових продуктів та навіть після контакту з собаками чи котами. Личинки осідають в печінці, легенях, рідше - у структурах головного мозку. Їхня довжина сягає 7 мм.

Оперативне втручання несе значні ризики і можливе лише у 15-20% хворих. Причина - пізнє звернення, коли життєво важливі структури уражені критично.

Спеціалісти Центру хірургії Лікарні Святого Пантелеймона після детальної діагностики, зокрема, комп'ютерної томографії, дійшли висновку - оперативне втручання можливе.

Лікарі розповіли, що права частка печінки разом з її великими судинами та жовчним міхуром були уражені. Саме тому в ході операції хірурги виконали радикальне втручання - видалення правої частки печінки та жовчного міхура. Операція тривала три години.

Після втручання пацієнтка провела три дні в реанімації під пильним наглядом лікарів інтенсивної терапії. А ще сім днів - у відділенні хірургії.

Зараз із волинянкою все добре. Тепер на неї чекає реабілітація та контрольний огляд за два тижні.

Це захворювання, розповідають медики, – рідкісне та становить 1,37 – 3,85 на 100 000 населення. На Львівщині, згідно зі статистикою, щороку оперують до 20 людей з альвеококозом. Через надто пізнє звернення до спеціалістів частину таких пацієнтів не вдається врятувати. 

Цю історію лікарі розповіли на прохання самої пацієнтки. Жінка просить усіх, хто це прочитає, уважніше піклуватися про своє здоров'я та за будь-яких змін самопочуття - звертатися до лікарів за допомогою.


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина На Волині вчителька української мови відзначила 90-річний ювілей. ФОТО
Наступна новина Загиблому волинянину Олександру Парфелюку просять присвоїти Героя України
Останні новини
Схожі новини

Публікації відсутні