У Любешівській ОТГ обговорили, де взяти гроші на ремонт багатоквартирних будинків

У Любешівській ОТГ обговорили, де взяти гроші на ремонт багатоквартирних будинків

Хто є власником багатоквартирних будинків та де взяти кошти на їх ремонт - саме про це йшлося під час зустрічі радника з муніципальних послуг Волинського центру розвитку місцевого самоврядування Петра Лавренюка та  мешканців багатоквартирних будинків у Любешівській об’єднаній територіальній громаді.

Під час спілкування з’ясувалося, що серед мешканців і досі побутує думка, що багатоквартирні будинки знаходяться в комунальній власності відповідної територіальної громади.

Проте, у власність громадянам разом із квартирами, місцезнаходження й метраж яких зафіксовано в свідоцтві на право власності, автоматично передалися допоміжні приміщення будинку, його технічне обладнання, елементи зовнішнього благоустрою тощо.

Тобто, кожен, хто має квартиру у багатоповерхівці, є співвласником будинку. Тому кожний співвласник будинку відповідальний за спільне майно пропорційно своїй частці власності. 

Власникам квартир слід домовлятися щодо того, яким чином володіти, користуватися і розпоряджатися цим спільним майном. Іноді для цього співвласникам необхідно об'єднатися в ОСББ (об'єднання співвласників багатоквартирного будинку) відповідно до Закону України «Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку».

«На сьогоднішній день головне завдання, яке вирішує ОСББ, це – слугувати механізмом прийняття спільних рішень в умовах спільної власності при можливій  відсутності 100% згоди між співвласниками» - наголосив Петро Лавренюк.

Також селищний  голова Олег Кух пояснив ситуацію щодо ремонту будівель: «Нині згідно з чинним законодавством селищна рада не має законних підстав проводити ремонти в житлових будинках, але є механізм спільного з мешканцями фінансування будь-яких робіт капітального характеру у багатоквартирному будинку - для цього потрібно створити ОСББ». А також зазначив, що селищна рада хоче спробувати впровадити такий собі «пілотний проект» та профінансувати 50 відсотків вартості ремонтних робіт покрівлі  одного з багатоквартирних будинків по вул. Свободи, що у Любешові. Інші 50 відсотків мають оплатити жильці будинку. Всього на ремонт покрівлі потрібно 98 тис.грн.

У підсумку Петро Лавренюк у Любешівській селищній раді треба скористатися  можливостями і об'єднатися у ОСББ.

«У сфері ЖКГ зараз створені всі можливості для вирішення проблем, які накопичувалися десятиліттями. ОТГ приділяє цій сфері увагу і шукає шляхів для вирішення викликів. Наступний крок - за мешканцями, які мають скористатися цими можливостями», - резюмував експерт.


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина У місті на Волині біля каплиці похазяйнували вандали. ФОТО
Наступна новина У Любешівській ОТГ працюють над стратегією розвитку
Останні новини
Схожі новини