У селі поблизу Луцька відновили будівництво нового православного храму: яким він буде. ФОТО

У селі поблизу Луцька відновили будівництво нового православного храму: яким він буде. ФОТО

На території Жидичинського монастиря відновили будівництво нового храму, зводити який почали ще у 2012 році. Тоді збудували традиційні раки для поховання у нижній частині майбутнього храму. На цьому роботи зупинилися, і майже 10 років їх не відновлювали. 

Збудоване почало руйнуватися, а тому терміново потрібно було щось робити, розповів ІА «Конкурент» настоятель монастиря отець Костянтин Марченко. На початку весни 2023-го будівництво відновили, і вже більше місяця на території святині ведуть активні роботи. 

ВЕЛИЧЕЗНА ПОЖЕРТВА

Костянтин Марченко розповідає, що відновлення цього будівництва стало справжнім дивом. Зводити Воскресенський храм на території монастиря почали більше 10 років тому. Натхненницею будівництва була місцева краєзнавиця Іраїда Михайлівна Майданець. Вона вже близько 40 років досліджує історію Жидичинського монастиря, і саме вона розповіла, що свого часу в ансамбль монастиря входив і Воскресенський храм. Після її розповідей і досліджень в контексті відбудови монастиря виник задум відновити Воскресенський храм.

«Фактично 10 років ми не мали можливості займатися цим будівництвом. Але зараз це просто необхідність. Ми подивилися на стан цих збудованих рак і побачили, що якщо зараз з ними нічого не робити – то вся зроблена раніше робота пропаде. Я в житті бачив багато див, і це будівництво – одне з них. Япостійно дивився на ці раки, переживав, що вони руйнуються, молився. Зараз ми будуємо дзвіницю в Липлянах на честь загиблого воїна – його батьки пожертвували дзвони. Аналогічна історія вийшла з цим храмом. Родина загиблого воїна ковельчанина сказала, що вони готові профінансувати роботи із заливки цього важливого бетонного перекриття. Це врятує все інше», – пояснив священнослужитель. 

 

ЯКИМ БУДЕ НОВИЙ ХРАМ

За словами отця Костянтина, зробити згадане перекриття – це 60% успіху, тому що надбудова з цегли – це вже не так затратно, і не так складно у виконанні, як те, що зараз роблять будівельники.

«Тут литі склепіння – складна затратна конструкція. Я дуже дякую Богу за те, що ми маємо можливість це зараз робити», – каже він.

 

Новий храм буде дворівневим. На першому рівні буде Свято-Успенський храм, де ховатимуть єпископів, ченців, людей, які в особливий спосіб піклувалися про обитель, були близькими, рідними обителі. Ця традиція не надто поширена у сучасному храмобудуванні, каже отець Костянтин. 

Верхній храм буде Воскресенським. Згідно з проектом, він виглядатиме так:

 

Отець Костянтин на питання, яким він хоче бачити майбутній храм, відповідає просто: хоче, аби цей храм був живим. 

«Для мене важливо, щоб він був живим, щоб люди тут знаходили те, за чим в принципі ідуть у храм – мир і спокій, зцілення», – говорить він.  

 

ЯК ЦЕ – БУДУВАТИ У ВІЙНУ

Будівництво храму у Жидичині відновили у дуже непрості часи. Однак зараз, каже отець Костянтин, це як ніколи важливо. Він переконаний: якщо не ставити собі якихось амбітних цілей – ми будемо швидко втомлюватися від того, що відбувається навколо.

«Завтра ми постанемо перед проблемою, що буде дуже багато неспокою в людських серцях, які пережили війну. Особливо в наших воїнів. І треба будуть справжні простори, де цим людям знайдеться місце – де їм приділять увагу і де будуть повертати до життя. Це моя мрія, і внутрішньо я визначив для себе це, як завдання», – каже він. 

 

Отець Костянтин погоджується, що будувати зараз справа непроста. Однак, в цьому контексті він пригадує історію святого Мойсея Оптинського

«Він теж був намісником, і з нього в гарному сенсі сміялися, бо він з одним карбованцем починав будувати цілий собор. Його називали «гонителем на гроші». Але він завжди казав одну фразу, яку я запам'ятав і взяв на озброєння собі: якщо це потрібно Богу – воно буде робитися, а якщо не потрібне Богу » то і мені не потрібне», – підсумовує він. 

Коли завершать будівництво – поки невідомо. 


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Від коронавірусу за тиждень померло двоє волинян
Наступна новина На Донеччині загинули двоє воїнів з Луцька
Останні новини
Схожі новини