У Зеленського доручили осінні канікули розпочати раніше, а виші перевести на дистанційне навчання

У Зеленського доручили осінні канікули розпочати раніше, а виші перевести на дистанційне навчання
Фото ілюстративне

Українські виші влада хоче перевести на дистанційне навчання, а шкільні канікули розпочати раніше. Окрім того, планують запровадити обмеження роботи закладів громадського харчування, розгорнути великі інфекційні госпіталі, залучити інтернів та студентів до роботи в інфекційних відділеннях.

Про ці та інші рішення, які були прийняті під час наради у президента України, повідомив голова Комітету Верховної Ради України з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький у фейсбуці.

«Наші пріоритети залишаються незмінними: всебічно зміцнюємо систему охорони здоров’я; вибірково, де відчутно не страждає економіка, посилюємо карантин; запроваджуємо реальну відповідальність для керівників за недотримання карантинних обмежень», – написав Радуцький.

Він розповів, які рішення прийняли на нараді у президента.

1. Тимчасово перевести виші на дистанційне навчання.

«Це рішення повністю підтримує керівництво навчальних закладів. На жаль, вже маємо кілька спалахів зараження співробітників та студентів, і навіть смертельні випадки. Минулого тижня загинув декан географічного факультету КНУ ім. Шевченка», – ідеться у дописі.

2. Осінні канікули у школах мають розпочатись раніше.

«Дату початку канікул визначає місцева влада, але оптимально, якщо канікули стартують вже наступного тижня, до 15 жовтня», – повідомив нардеп.

Читати також: Через коронавірус у Володимирі-Волинському переносять осінні канікули

3. У червоних та помаранчевих зонах запровадити обмеження роботи закладів громадського харчування – ресторанів, клубів.

«З 22:00 заклади мають зачинятись. Масові «гулянки» у клубах завершились. Це стосується і всіх масових заходів. Дивитись на порушення заборони «крізь пальці» влада більше не збирається», – запевнив Радуцький.

4. МОЗу збільшити запаси засобів індивідуального захисту та медичних препаратів, які застосовуються при лікуванні ускладнень коронавірусної хвороби.

«Має бути встановлений незнижуваний запас ЗІЗ та препаратів, якого вистачить на тривалий час», – пише обранець.

5. У Києві, Одесі, Маріуполі починається підготовка до розгортання великих інфекційних госпіталів на випадок перевантаження медичних закладів першої та другої хвилі.

«Закуповується все необхідне обладнання для того, щоб нові госпіталі змогли почати роботу за лічені дні. Госпіталі плануємо розміщувати в існуючих великих приміщеннях – в Києві це може бути Палац Спорту. Поки що такої необхідності немає, але ми повинні бути повністю готові», – ідеться у дописі.

Читати також: У Луцьку корпус пологового будинку переоблаштовують під госпіталь для хворих на коронавірус

6. Відомчі лікарні та заклади, підпорядковані Медичній академії наук, до прийняття хворих на СOVID-19.

«Завдяки цьому рішенню значно збільшуємо кількість ліжкомісць», – вважає Радуцький.

7. Залучати інтернів та студентів старших курсів медичних ВНЗ до роботи в інфекційних відділеннях.

«Відповідні законодавчі зміни набули чинності ще влітку. Є чіткі протоколи лікування пацієнтів з СOVID-19, і я впевнений, що під наглядом досвідчених лікарів наші молоді фахівці зможуть надавати кваліфіковану допомогу», – висловився депутат.

8. «МОЗ має збільшити кількість ПЛР-тестів з 30-35 тисяч до 50 тисяч на добу».

«Уряд надав 260 млн грн на збільшення кількості тестувань на коронавірус, з яких 100 млн на контрактування приватних лабораторій, 160 млн грн на додаткову закупку реагентів та лабораторного обладнання», – пояснює обранець.

9. Вирішити проблему із забезпеченням киснем.

«До кінця місяця місцева влада має обладнати 80% ліжкомісць з хворими на коронавірус подачею кисню. Для цього уряд виділив регіонам 572 млн грн», – повідомив нардеп.

10. Контролювати за дотриманням маскового режиму – запровадити відповідальність власників приміщень».

«Верховній Раді пропонується розглянути зміни до Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» щодо запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19). Зміни передбачають штраф 3400-5100 грн для підприємств, підприємців, установ, організацій, які пропустили в громадське приміщення чи громадський транспорт людей без вдягнутих респіраторів або захисних масок», – ідеться у дописі.


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина «Добре там, де ти є». Чим зараз займається вальдорфська вчителька з Луцька Юлія Марушко
Наступна новина МОН рекомендує встановити канікули у школах з 15 до 30 жовтня
Останні новини
Схожі новини