Українець поїхав до Польщі заробити, але замість обіцяних грошей отримав тільки головний біль.
Польські роботодавці «кинули» чоловіка, не виплативши зароблене, а саме 25 тисяч злотих – це близько 200 тисяч гривень, – пише видання Сегодня.
Цього разу журналісти попрямували в польську Познань, до масштабного будівництва, де зводять майбутні бізнес-центри, в яких розмістяться сотні офісів. До їх появи доклали руку і українські будівельники. Так, зварювальник Ярослав Токарюк показав систему охолодження повітря, яку він тут змонтував разом з іншими заробітчанами з України.
Працював він офіційно, але за роботу, виконану ще в січні-травні 2017 року, йому недоплатили понад 8 тисяч злотих – це близько 64 тисячі гривень.
«Я спочатку звертався до самого керівника. Він говорив, що він віддав ті кошти тому, на кого я працював, ще будучи працівником. А той власник поїхав до Франції і, мабуть, сподівався, що це не з’ясується. Коли він приїхав з Франції, я приїхав до нього додому – він говорить «Мені самому недоплатили», – розповів Ярослав Токарюк.
В очікуванні своїх грошей Ярослав організував у Польщі бригаду будівельників з українців, але і з цим починанням в українця не заладилося. На одному з об’єктів їм недоплатили третину від середньоринкової суми, 17 тисяч злотих – це 136 тисяч гривень. Після цього працівникам насилу вдалося зібрати гроші на повернення в Україну.
Бригада Ярослава була субпідрядником на будівництві, а ось розрахуватися за роботу, за його словами, повинен був підрядник. Його представники уникали зустрічі з Ярославом півроку. Зрештою, терпіння українця луснуло, і Ярослав разом зі журналістами приїхав в офіс фірми підрядника. Але там надали роз’яснення – для виплати грошей немає підстав.
«Немає всіх відповідних документів, а саме – протоколу прийому виконаних робіт. Коли він буде, і якщо на те будуть підстави – тоді ми розрахуємося», – заявив віце-президент польської компанії KLIMAR PLUS Михайло Гурський.
У договорі дійсно йдеться про надання протоколу виконаних робіт, але хто мав його пред’явити – Ярославу наймачі і не думали розповісти.
«Завжди протокол підписувався виконавцем – а ми є підвиконавцями. Ми є субпідрядниками, а не підрядниками», – пояснив Ярослав Токарюк.
Голова Міжгалузевого союзу українських заробітчан у Польщі Юрій Карягін розповів, що замовник скористався невеликим управлінським досвідом Ярослава.
При цьому єдиною можливістю повернути гроші для Ярослава залишається звернення до суду. Перші витрати на адвоката і судові витрати обійдуться йому в 6 тисяч злотих – це 48 тисяч гривень. Незалежно від результату справи, Ярослав Токарюк збирається повернутися в Україну, де у нього є сім’я, і вже на батьківщині організувати свою бригаду для виконання будівельних робіт.
Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.