В базі служби зайнятості є 109 вакансій для людей з інвалідністю. Які професії є актуальними

В базі служби зайнятості є 109 вакансій для людей з інвалідністю. Які професії є актуальними
Фото ілюстративне

Особи з інвалідністю мають рівні права у сфері праці й зайнятості з іншими категоріями населення. При цьому їх залучення до трудової діяльності вимагає надання їм додаткових переваг. Станом на 29 листопада року в базі вакансій служби зайнятості області зареєстровано 109 позицій, на які можуть бути працевлаштовані особи з інвалідністю.

Актуальними на ринку праці є такі професії та спеціальності: водій автотранспортних засобів, касир-операціоніст, комірник, менеджер (управитель), оператор заправних станцій, продавець продовольчих товарів, касир торговельного залу, слюсар-електрик з ремонту електроустаткування, слюсар-сантехнік, фармацевт, сестра медична, перекладач та інші. Законодавством передбачено низку гарантій, спрямованих на реалізацію трудового потенціалу осіб з інвалідністю, тож служба зайнятості  дбає про наданнях усіх пільг для  цієї особливої категорії працездатних людей, – повідомляє пресслужба центру зайнятості. 

Впродовж січня-жовтня 2021 року послугами обласної служби зайнятості скористалися 1 889 осіб з інвалідністю з числа зареєстрованих  безробітних, працевлаштовано 398-м, з них 5 – з компенсацією єдиного внеску роботодавцю. Ще одна людина отримала одноразову виплату допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності та відкрила клінінгову компанію «Ubrano».

За направленням служби зайнятості 102 безробітні особи з інвалідністю проходили професійне навчання за наступними напрямами:

  • курси цільового призначення «Підприємець-початківець»;
  • підвищення кваліфікації на замовлення роботодавця «тракторист-машиніст сільськогосподарського (лісогосподарського) виробництва», «дотримання безпечного ведення робіт під час одержання продукції рослинництва», «дотримання безпечного ведення робіт при виробництві цукру», «безпека праці при проведенні сільськогосподарських робіт»;
  • стажування за професіями «кухар», «продавець непродовольчих товарів», «слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування», «технік зубний», «кравець», «єгер».

Після проходження професійного навчання 89 осіб отримали роботу. Така ж кількість взяла участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру.

У всіх центрах зайнятості Волині особи з інвалідністю можуть самостійно чи за допомогою спеціаліста добрати роботу, отримати послуги з профорієнтації та профнавчання, ознайомитися із відповідними вакансіями, оволодіти технікою пошуку роботи, обрати професію (з урахуванням медичних показань, програми реабілітації, особистих нахилів та здібностей).

Особи з інвалідністю потребують більше підтримки в пошуку роботи та професійної орієнтації, тож вона сприяє особам з обмеженими можливостями у виборі, або зміні професії, виду трудової діяльності відповідно до стану здоров’я, нахилів, здібностей, освітнього рівня, інтересів, бажань. Лише врахувавши ці фактори людина зможе реалізувати себе в праці, розвинути власний творчий потенціал, підвищити професійно-кваліфікаційний рівень.

Для осіб з інвалідністю мати роботу – це можливість підвищити соціальний статус, свою значимість, поліпшити добробут. Вони потребують особливого соціального захисту і створення таких умов життя, щоб успішно інтегруватися у суспільстві. Тож служба зайнятості приділяє велику увагу і впроваджує нові підходи до вирішення проблем зайнятості та працевлаштування людей недостатньо конкурентоспроможних на ринку праці.

Центр зайнятості

Впродовж 10 місяців 2021 року 1852 зареєстрованих безробітних осіб з інвалідністю отримали профорієнтаційні послуги. Вони отримували спрямування на семінари, ярмарки вакансій та професій, навчались техніці пошуку роботи і презентації своїх професійних можливостей роботодавцям. Фахівцями служби зайнятості здійснювалась інформаційна робота серед роботодавців з питань організації працевлаштування людей з інвалідністю.
В інформаційному куточку для клієнтів з інвалідністю встановлений комп'ютер вільного доступу до мережі Інтернет для пошуку вакансій, а також нормативно-законодавчі акти, адреси та номери телефонів державних установ, громадських організацій, що опікуються проблемами осіб з інвалідністю, перелік центрів професійної реабілітації інвалідів, графіки навчання, буклети.
Усі центри зайнятості та філії Волинського обласного центру зайнятості облаштовані пандусами і кнопкою-дзвінком для виклику фахівця.

Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина «Якщо знову розв'яжуть війну на Донбасі, Білорусь осторонь не лишиться», – Лукашенко
Наступна новина Назвали симптоми нового штаму коронавірусу «Омікрон»
Останні новини
Схожі новини

Публікації відсутні