З наступного року в Україні стартує програма з трансплантації нирок від неродинного донора.
На ці потреби з державного бюджету виділять 112 млн грн, – повідомляє Газета.юа.
Річна потреба з пересадки становить майже 2000 нирок, 1000 пересадок серця, 1500 – печінки і 600 – кісткового мозку.
Але на сьогодні роблять 150 пересадок. За рівнем розвиненості трансплантології Україна посідає останнє місце в Європі.
Зараз у державі дозволені лише пересадки від родичів, але від 2018 року буде започаткований процес трансплантацій нирок від трупів. Процес запущений через наказ Міністерства щодо початку робіт координаторів трансплантації. Це будуть лікарі, які координуватимуть цей процес, каже в.о. міністра охорони здоров'я Ульяна Супрун.
"Є донор і реципієнт. Потрібно їх зв'язати між собою. Транспоркоординатор – лікар, який займається процесом у лікарні. В Україні є п'ять лікарень, які роблять трансплантацію", - каже вона.
Профільні лікарі будуть проходити спеціальні курси у післядипломній академії. Вони триватимуть кілька тижнів. Закуплять апаратуру для визначення смерті мозку, що коштує $2-3 тис.
"Це відбувається тоді, коли у людини помер мозок. Потрібно для цього мати специфічну апаратуру, щоб це довести і показати. В Україні багато лікарень не мають такої апаратури. Лише цього року ми видали наказ, що дозволяємо анестезіологам робити це. Від нерідних трупів. Бо закон не дозволяє від нерідних живих передавати органи", - повідомила Супрун.
У реєстрі є 6 тис. тих, хто потребує допомоги.
"У донорах є ті люди, які подались туди до своєї смерті. Найважливіше - мати список реципієнтів. Коли лікар поговорив з родичами, є докази смерті мозку, тоді можна знайти в реєстрі людину, якій цей орган можна передати. Тоді орган перевозять між містами. Над цим працює ціла команда", - додає в.о. міністра.
Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.