В Україні з'явились монети присвячені військовим

В Україні з'явились монети присвячені військовим

В Україні вводять в обіг дві пам’ятні монети номіналом в 10 гривень, які присвячені українським військовослужбовцям. 

Монети «На варті життя» і «Учасникам бойових дій на території інших держав» випущені тиражем 1 млн штук, – пише УНН.

«Присвячена військовим медикам – людям, чия професія поєднує в собі медичні та військові знання, які самовіддано служать Батьківщині, щодня рятуючи життя її захисників, здійснюють подвиг милосердя, мужності і стійкості», - йдеться на сайті НБУ.

На аверсі монети розміщено: малий Державний Герб України (ліворуч), напис Україна (угорі півколом), рік карбування монети 2019 (праворуч), номінал Десять гривень (півколом унизу); у центрі – стилізовану композицію: полум’я, на тлі якого – хрест, символ медицини, навколо – камуфльовані уламки, що символізують драматизм війни; унизу між уламками – логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України.

На реверсі монети розміщено стилізовану композицію: військовий медик надає допомогу пораненому бійцеві під час бойових дій, дзеркальні силуети гелікоптера та групи військових, які прямують до нього з ношами (ліворуч); напис: На варті життя (унизу).

Монета «Учасникам бойових дій на території інших держав» присвячена українським військовим фахівцям – учасникам багатьох миротворчих місій.

На аверсі монети розміщено: малий Державний Герб України, над яким напис Україна; на дзеркальному тлі – стилізовану композицію: на тлі моделі Землі зображено континенти та зазначено номінал 10 гривень (унизу); рік карбування монети 2019 (ліворуч); логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України (праворуч); напис Учасникам бойових дій на території інших держав (угорі півколом).

На реверсі монети в обрамленні рослинного орнаменту, на дзеркальному тлі розміщено написи: Обов’язок/Мужність/Пам’ять.

Читайте також: 

 


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Відомо, що робитимуть зі старовинною садибою на Ярощука
Наступна новина У Луцьку хочуть створити департамент охорони культурної спадщини
Останні новини
Схожі новини