У Міжнародний день боротьби проти насильства, встановлений Організацією Об'єднаних націй у 2007-му році, журналісти шукали у Луцьку корені агресії та жорстокості, що, як правило, започатковуються в підлітковому віці.
Як з романтичного юнака чи юнки може вирости безсердечний звір і, як цьому запобігти, – у сюжеті Сфера-ТВ.Луцьк.
«Не чіпай лихо, доки воно тихе», – саме таким принципом часто користуються освітні заклади, коли зустрічаються з жорстокістю серед підлітків.
Хоча за результатами психологічних досліджень, проблема насильства є надзвичайно актуальною темою. На щастя, наш регіон не входить до списку тих, де ця проблема є широко розповсюдженою, проте згадати варто.
Аби детальніше дізнатися, як позиціонують себе у соціумі Луцькі підлітки та чи часто зустрічається серед них відкрита агресія, журналісти відвідали кілька місцевих навчальних закладів.
За словами педагога Ольги Юрчук, у стінах школи рідко можна побачити конфліктні взаємини між дітьми, та й насильством це не назвеш.
Погляди учнів на те, як варто розв’язувати суперечки у кожного різні.
За статистичними даними, саме спадковість впливає на чутливість нервової системи до дії збудників агресії. Рефлекси ж формуються в ході розвитку особистості, та причин для підвищеної емоційної збудженості вистачає повсякчас.
Актуальність проблеми зростає на тлі загальної агресії, настроїв несприйняття, конфронтації та ненависті, що панують в суспільстві. Інструментом поширення таких настроїв слугують соціальні мережі та засоби масової інформації.
Часто ми забуваємо відому мудрість – посієш вітер – пожнеш бурю, і самі засіваємо паростки цієї бурі. А підлітки дуже чутливі до загальних емоцій, можуть швидше і активніше їх проявляти.
Тому за вихованням і розвитком підлітка потрібно пильно спостерігати і робити все можливе для того, аби навколо було якомога більше теплих, ласкавих слів, доброзичливості й любові.
Читайте також: На Волині школярка впала в алкогольну кому
Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.