«Вдалось відстояти передачу двох гуртожитків у власність мешканців», – Євген Ткачук

«Вдалось відстояти передачу двох гуртожитків у власність мешканців», – Євген Ткачук

Багато років тривала боротьба за право мешканців двох луцьких гуртожитків стати повноцінними власниками своїх помешкань. «Нарешті вдалось досягти домовленості із ПАТ «Електротермометрія» про безкоштовну передачу цих гуртожитків на баланс міста, – зазначив Євген Ткачук на зборах жителів гуртожитку по вул. Шевченка, 88. – Тепер люди будуть вирішувати самі, як розпоряджатися своєю власністю, а міська влада зможе виділяти кошти на благоустрій і проведення ремонтних робіт у будівлях.

На зустріч із жителями гуртожитку прибули депутат Євген Ткачук, який вже багато років займався питанням передачі гуртожитків мешканцям, та Микита Рабан, депутат округу, в якому знаходиться гуртожиток по вул. Шевченка, 88.

Раніше гуртожитки належали підприємству ПАТ «Електротермометрія», а це, як зазначив Євген Ткачук, не могло забезпечити спокійного існування людям, навіть тим, хто мав приватизовані кімнати. Адже головний власник міг поступати із приміщеннями на власний розсуд. Випадок, коли один із гуртожитків Луцька було заставлено разом із усіма кімнатами жильців, вже мав місце.

Тепер же відбувається процес підготовки проекту рішення, який дозволить узяти гуртожитки по вул. Дружби народів, 4 і Шевченка, 88 на баланс міста. Далі, за бажанням його жителів, приміщення або залишиться на балансі Луцька, або ж люди зможуть створити ОСББ і залучити всі можливі ресурси для облаштування свого житла, проведення капітального ремонту приміщень тощо.

– Спільно із депутатом Луцької міської ради Ігорем Поліщуком ми досягли позитивного результату у процесі передачі гуртожитків на баланс міста, – зазначив Євген Ткачук. – Тепер необхідно сплатити борги окремих жителів вашого гуртожитку, адже тільки в цьому випадку приміщення зможуть стати власністю людей.

Ситуація із заборгованістю у гуртожитку по вул. Шевченка, 88 виявилась складною, адже загальна сума боргу перед ПАТ «Електротермометрія» становить близько 107 тисяч, при чому величезні суми боргують лише кілька сімей. Зокрема, за словами місцевих жителів, серед боржників – малозабезпечена родина із дітьми, чоловік, який зловживає спиртним, а ще одного із боржників нині вже немає в живих. Заборгованість окремих осіб викликала обурення серед присутніх на зборах, мовляв, вплинути на боржників важко, а страждають у підсумку ті, хто сумлінно сплачують податки. Однак Євген Ткачук та Микита Рабан запропонували зібрати максимально можливу суму боргу, а що робити із залишком – вирішуватимуть спільно.

– Коли гуртожиток стане вашою власністю, – звернувся до мешканців Микита Рабан, – ми зможемо сприяти у створенні ОСББ, залучати фінансові ресурси із міської ради на благоустрій і ремонт будівлі, яка давно потребує ремонтних робіт.

– Проект рішення про передачу гуртожитків на баланс міста плануємо винести на голосування на найближчій сесії Луцької міської ради, – зазначив Євген Ткачук. – В нас працює багато державних програм на умовах співфінансування, які допоможуть створити комфортні умови для життя у вашому будинку.

Насамкінець депутати передали людям списки боржників і домовилися про організацію наступної зустрічі після вирішення проблеми із заборгованістю.

 Ольга Федоренко


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина У Луцьку під колеса легковика потрапив п'яний велосипедист
Наступна новина У Луцьку оголосили конкурс на кращу пропозицію благоустрою території
Останні новини
Схожі новини