Відомо, чи платитимуть вчителям зарплати під час карантину

Відомо, чи платитимуть вчителям зарплати під час карантину

Заробітна плата вчителів, у яких тимчасово зупинено навчальний процес через епідеміологічну ситуацію, має зберігатися.

Про це повідомляє Профспілка працівників освіти і науки, – пише "Освіта.ua".

Нагадаємо, в Україні влада офіційно оголосила карантин в усіх навчальних закладах на три тижні. 

У профспілці зазначили, що, відповідно до п. 77 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, у випадку, коли в окремі дні заняття не проводяться з незалежних від учителя причин оплата його праці здійснюється з розрахунку заробітної плати, встановленої при тарифікації, за умови, що вчитель (викладач) виконує іншу організаційно-педагогічну роботу.

"У випадку, якщо такої роботи немає, час простою оплачується в порядку і розмірах, визначених статтею 113 Кодексу законів про працю України. Згідно з цією статтею час простою не з вини працівника оплачується з розрахунку не нижче від двох третин тарифної ставки встановленого працівникові розряду (окладу)", – повідомили у профспілці. 

Водночас за пунктом 8.3.3 Галузевої угоди між Міністерством освіти і науки та ЦК Профспілки працівників освіти і науки на 2016-2020 роки сторони рекомендують керівникам установ та закладів освіти забезпечити оплату простою працівникам, включаючи непедагогічних, не з їх вини в розмірі середньої заробітної плати, але не менше тарифної ставки (посадового окладу).

"Згідно з п.1.4 Галузевої угоди її положення діють безпосередньо та є обов’язковими для включення до колективних договорів", – підкреслили у Профспілці працівників освіти і науки.


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина У Туреччині скасували початок туристичного сезону через коронавірус
Наступна новина В Україні з'явилось нове міністерство
Останні новини
Схожі новини