«Власний досвід»: як отримати біометричний паспорт у Луцьку

«Власний досвід»: як отримати біометричний паспорт у Луцьку

«Роби закордонний біометричний паспорт. Роби вже!» - так мені казав мій друг ще взимку. Проте я неквапливо відкладала цей процес на «завтра», «з наступного тижня», і «в квітні точно зроблю». Так дотягнула аж до червня. 

І коли в Києві вже декілька днів святкували такий омріяний безвіз, я досі ходила з простим закордонним паспортом. І може й далі б так було, якби не трапилась мені прекрасна неочікувана поїздка закордон.

Враховуючи такі особливості моєї професії, як відсутність вільного часу, та майже постійна зайнятість, я вирішила оформляти біометричний паспорт в найближчій до свого дому установі.

У Луцьку паспорт можна зробити в ЦНАПі (Луцьк, вул. Лесі Українки, 35), регіональному управління Державної міграційної служби (Луцьк, вул. Винниченка, 11) та «Паспортний центр» (Луцьк, просп. Президента Грушевського, 4в).

Найближчою до мене була остання установа. 

1. «Якшо шо, скажіть, шо я за вами чергу займав».…

Начитавшись про шалені «живі-неживі» черги, які люди займають ледь не з ночі, «талончики», та вже легендарних «страшних» працівників паспортних столів, яким постійно бракує документів-копій-фотографій-підписів, я прийшла до центру о 8:00. Люди вже зайняли організовану чергу, та чекали, поки їх викличуть.

Минулого тижня я оформляла український ID-паспорт в одній з районних установ. Довелось пройти 9 кіл бюрократії, «живих» черг та сварок, які ледве не доходили до рукопашних протистоянь. Сьогодні ж процес отримання паспорта розпочався гуманніше. 

Працівниця центру видала мені талончик, на якому зазначений мій номер. На стіні розміщене електронне табло, на якому зазначені номери людей, та час, коли їх зможуть прийняти. Також, окрім табло, оператор називає прізвище того, чия черга здавати документи.

2. Документи

Для того, аби отримати закордонний біометричний паспорт, потрібно мати з собою український паспорт, закордонний (якщо є) та ідентифікаційний код. Також бажано наперед зробити по дві копії цих документів. Працівник центру записує твої дані в анкету, та робить копії документів (якщо Ви не підготували завчасно. Все залежить від установи). Потім необхідно уважно прочитати усі зазначені дані, аби не допустили помилки.

Доля старого закордонного паспорту залежить від Вашого рішення. Якщо Ви маєте плани його в майбутньому використовувати, або маєте діючі візи, то зможете його лишити в себе. Проте доведеться написати заяву з детальним роз’ясненням, для чого він вам необхідний. Я свій здала, адже діючих віз у мене не було, і я не знайшла причини, для чого його залишати в себе.

3. Оплата

Пересвідчившись у тому, що всі дані внесені вірно, працівник сервісу надає вам квитанцію для оплати. У приміщенні Паспортного сервісу стоїть банкомат, де одразу можна все проплатити. До речі, у кожному регіоні ціни на паспорт трохи відрізняються.

Вартість виготовлення біометричного паспорту у Паспортному центрі:
за 7 робочих днів - 1210, 32 грн. (810, 32 грн + 400 грн - послуги підприємства)
за 20 робочих днів - 957, 32 грн. (557, 32 грн + 400 грн - послуги підприємства).

Не варто забувати про комісію за обслуговування.Враховуючи те, що мені паспорт потрібен дуже-дуже терміново, довелось заплатити за нього 1245 грн. І тут я виню лише себе, адже фразу «роби біометричний паспорт» я чула ще з зими.

 

4. Фото та відбитки пальців

Після оплати необхідно знову зайняти чергу для того, аби зробити фотографію, просканувати відбитки пальців, та залишити свій підпис в електронному варіанті на планшеті.

5. Очікування

Ось і всі процедури, які потрібно пройти, аби отримати біометричний паспорт. Далі працівники центру відправлять Ваші дані до Державного центру персоналізації документів. Вам відразу повідомлять, коли буде готовий Ваш паспорт. Працівники Паспортного центру повідомляють про це за допомогою смс. 

Процес подачі документів для оформлення біометричного паспорту зайняв в мене півдня. Жодних страшних черг, сварок чи хамста не було. Я йшла додому з приємним відчуттям невиправданих очікувань. Адже я довго не могла наважитись на цей клопіткий процес, намагалась підготуватись морально до черг, сварок та інших «страждань». 

Не хочеться писати про те, що ми йдемо в Європу, і того маємо бути культурними та цивілізованими. Ми маємо бути такими, в першу чергу, для себе самих. Щоб помандрувавши іншими краями, обов’язково хотілось повернутись додому, в Україну.

ТЕКСТ - Еля СЕРКОЖАЄВА

Джерело – Волиньпост 

Читати далі


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Сергій Кошарук: «Комусь із відвідувачів у першому ж рейсі «Ковель-Хелм» вдалося зламати туалет»
Наступна новина Художники з усієї країни привезли до Луцька еротичні картини
Останні новини
Схожі новини