Волинське підприємство першим в Україні отримало сертифікат, що засвідчив якість його продукції

Волинське підприємство першим в Україні отримало сертифікат, що засвідчив якість його продукції
Фото ілюстративне

Державне підприємство «Маневицьке лісове господарство» у вересні 2019 року отримало FSC сертифікат, який підтверджує відповідність системи ведення лісового господарства, у тому числі – в частині вимог недеревинної лісової продукції – вимогам FSC із правом маркування цієї продукції.

Сертифікацію за схемою FSC (Forest Stewardship Council, у перекладі з англ. «Лісова опікунська рада») недеревинної лісової продукції та сертифікація переробки на підприємстві проводили наприкінці червня, повідомляє пресслужба Волинського ОУЛМГ.

У рамках реалізації пілотного проекту сертифікації недеревинної лісової продукції за участі Національного представництва FSC в Україні компанія НЕПКон підготувала додаток до тимчасового стандарту для оцінки ведення лісового господарства в Україні. Додаток містить вимоги для сертифікації недеревинної лісової продукції: новорічних ялинок, хвойного екстракту, грибів, ягід та березового соку.

Це основний перелік продукції, що тривалий час виробляється лісогосподарськими підприємствами Волині, зокрема і державним підприємством «Маневицьке лісове господарство», яке є учасником і, власне, бенефіціаром пілотного проекту.

Консервний цех ДП «Маневицький лісгосп» володіє більш ніж півстолітнім досвідом використання недеревних ресурсів лісу, який забезпечує випуск понад 50 видів товарної продукції. Це соки березові, протерті лісові ягоди (чорниця, ожина, журавлина, брусниця), варення із лісових ягід, гриби мариновані.

Консерви виготовляють із натуральної сировини, без хімічних добавок, консервантів, барвників. У консервному цеху працюють за так званими колишніми ГОСТами – високими стандартами якості.

До проходження аудиту підприємство готувалося досить ретельно. Розроблялися відомості щодо розміщення ягідників та грибниць, розраховувалась врожайність, відсоток використання ліміту заготівлі недеревинної лісової продукції, закладалися пробні площі, проводились відповідні навчання з персоналом.

Загалом робота була досить клопіткою та насиченою. Результатом успішного виконання поставлених завдань став відповідний FSC сертифікат.


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Рушники, фото, короваї на всі смаки. У Володимирі влаштували весільний фестиваль
Наступна новина На «Бурштинову осінь» з'їхалися кулінари, флористи і швачки з усієї Волині
Останні новини
Схожі новини