Волинські енергетики встановлюють безпечні лелечі гнізда. ВІДЕО

Волинські енергетики встановлюють безпечні лелечі гнізда. ВІДЕО
На Волині енергетики замінюють старі буслячі гнізда на нові, з металевим каркасом

На Волині енергетики замінюють старі буслячі гнізда на нові, з металевим каркасом. Штучні кубла монтують, щоб урятувати лінії електропередач.

Про це йдеться у сюжеті Суспільного Волині.

Майстер Маневицької філії «Волиньобленерго» Андрій Шульган розповів, що лелече гніздо може важити до півтонни. Подекуди електроопори такої ваги не витримують.

Штучні гнізда електрики встановлювали у селі Рудка Маневицького району.

«Прилітали вчора бусли двоє, десь полетіли, не знаю. Во бачте, вони на провода як зроблять кубло, то світло вимикає. А це вони безпечно вже собі. Вони зроблять кубло бусли», – каже місцевий мешканець Петро Семенюк.

Майстер Андрій Шульган пояснив, що старі гнізда на електроопорах замінюють на штучні більш як 10 років. Щосезону, з осені до весни, поки птахи у вирії, у області встановлюють близько 300 гнізд. Так, каже, рятують лінії електропередач від руйнування.

«Лелеки мостять гнізда на провода, ну трошки воно нам заважає. Пошкоджуються лінії електропередач корозією, і ми встановлюємо такі конструкції, щоб навантаження не відбувалося на наші провода», каже Андрій Шульган.

Спершу електрики знеструмлюють мережу. Потому демонтують старе гніздо. Із сухих гілок, листя та соломи намощують нове. Монтаж конструкції на електроопору триває майже годину.

Конструкція з металу та соломи для лелек безпечна, каже електромонтер Ярослав Лопушик. Прослужить вона не менше як 20 років.

«Набагато безпечніше, бо воно все заземляється. Повторне заземлення. Раптом десь якась фаза проходить, струм, то вибиває автомат на підстанції. З часом, з роками вони все добавляють бусли, добавляють. Кубло може бути порядка 300 кілограмів, 400. До півтонни даже буває», – розповів електромонтер.

За шість місяців, за словами Андрія Шульгана, у Маневицькому районі встановили 20 нових гнізд для лелек. Усі конструкції, зі слів чоловіка, вже заселені.

 


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина У Луцьку Олег Скрипка заспівав українські та світові шедеври. ФОТО. ВІДЕО
Наступна новина У селі біля Луцька встановили пам'ятний знак борцям за волю і незалежність України. ФОТО. ВІДЕО
Останні новини
Схожі новини