Волинські ліси залишаються у небезпеці через шкідника

Волинські ліси залишаються у небезпеці через шкідника

Проблема всихання соснового лісу через популяцію верхівкового короїда на Волині досі залишається актуальною.

Шкідник успішно пережив зиму, він і надалі несе відчутну загрозу не лише деревам старшого віку, а й молоднякам, – повідомляє прес-служба Волинського ОУЛМГ. 

Науковці і спеціалісти лісозахисту прогнозують новий спалах агресії короїда, оскільки перший виліт за теперішніх аномально спекотних погодних умов пройшов не у другій декаді квітня, а вже в березні.

Соснові насадження Турійського району не є винятком – нашестя короїдів утворюють нові спалахи всихання.

Зважаючи на ситуацію, перед лісівниками постає потреба в черговий раз привернути увагу районної влади та громадськості до проблеми пошкодження соснових насаджень верхівковим короїдом. Адже ліс потребує санітарних заходів. Оперативність проведення яких не в останню чергу залежить і від розуміння з боку місцевих громад.

Так, на базі державного підприємства «Турійське лісове господарство» 8 червня 2018 року було організовано виїзну нараду-семінар за участю наукових співробітників Поліського філіалу Українського науково-дослідного інституту лісового господарства Василя та Олени Бородавок, директора державного спеціалізованого лісозахисного підприємства «Херсонлісозахист» Тетяни Касіч, голови районної ради Ольги Черен, заступника райдержадміністрації Леоніда Марчанчина, депутатів обласної ради Романа Микитюка та Володимира Яренчука, а також голів об’єднаних територіальних громад та сільських голів району.

Турійські лісівники показали учасникам семінару, як виглядає «зелена пожежа» у лісі та розповіли, що намагаються вчасно виявляти, обстежувати та ліквідовувати осередки ураження цим шкідником.

До прикладу, у середині літа 2017 року площа всихання соснових насаджень, уражених короїдами на території Турійського лісгоспу, становила 272 га.

У 2017 році в результаті проведених санітарно-оздоровчих заходів у соснових насадженнях санітарними рубками було ліквідовано осередки на площі 167 га, з яких санітарні рубання суцільні проведені на площі 50 га. В результаті чого станом на 01.01.2018 року площа осередків короїда  зменшилась до 105 га.

За 3 місяці 2018 року лісогосподарські заходи, які направлені на ліквідацію осередків шкідників, були проведені на площі 64 га, з яких санітарні рубання суцільні на площі 34 га та станом на 01.06.2018 року площа всихань соснових насаджень, враховуючи нові осередки, становить 85 га.

Проведення лісозахисних заходів щодо ліквідації осередків короїда намітило позитивну тенденцію у вирішенні всім наболілої проблеми і загалом в області.

Як ми нещодавно повідомляли, динаміка площ осередків всихань соснових лісів на Волині пішла на спад вперше за 3 останніх роки

Але ця позитивна тенденція є надто делікатною. Тож лшісівники за жодних умови не припиняють моніторинг і ведуть посилені спостереження за хвойним лісом.  Адже, як зазначають науковці, необхідно своєчасно виявляти свіжозаселені дерева сосни, щоб встигнути прибрати їх із лісу і не дати короїду можливості перелітати далі.


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина На Волині злодії викинули накрадене, бо не змогли донести
Наступна новина Повідомили подробиці ДТП на Волині, у якій постраждали 6 людей
Останні новини
Схожі новини