Що кажуть волинські нардепи про депутатську недоторканність

Що кажуть волинські нардепи про депутатську недоторканність

Загальноукраїнська акція «Велика політична реформа» підняла частину українців і знову зібрала у столиці. Люди вкотре вимагали змін у депутатів і представників влади.

Перший уже писав про поїздку волинян до Києва і їх враження після мітингу.

Як зреагували на ці події народні депутати з Волині, що думають про недоторканність – читайте далі.

Ігор Гузь, народний депутат України

Я виступав та виступаю за скасування депутатської недоторканості, тим більше, та йшов із цією обіцянкою на вибори. Відповідно, і 19 жовтня проголосував «за».

Разом із тим, для народних депутатів повинні залишатися гарантії того, що їх не будуть переслідувати за політичну позицію, яка відрізняється від волі президента. Плюс, я підтримую законодавче врегулювання процедури імпічменту президента. Він теж не повинен бути «священною коровою».

 Щодо подій у столиці. Результати акцій протесту, які були у Києві, прогнозовані. Перша проблема – це погана координація лідерів протесту. 19 жовтня Саакашвілі залишився, а інші вирішили боротися «іншими методами». Потрібно бути послідовнішими.

Друга проблема – суспільство не готове до «третього майдану». Йдеться про вимоги політичних змін, які поки не мають потенціалу «підняти» багато людей. Загалом позитивно ставлюся до мирних протестів і підтримую скасування недоторканості та створення антикорупційного суду. До скасування мажоритарки - теж багато дискусій.

Ірина Констанкевич, народний депутат України

В нашій країні побутує стереотип слабкого неспроможного парламенту, який дискредитував себе у багатьох ситуаціях. Тому це все мінусує до парламентської складової, натомість доплюсовує до президентської.

Я та мої колеги від партії УКРОП зробили заяву, що лише законодавчо закріплений механізм імпічменту президента та діяльності тимчасових слідчих комісій може усунути дисбаланс влади після скасування депутатської недоторканості. Без цих інструментів Україні загрожує руйнування парламентаризму як незалежної гілки влади та перехід до повної диктатури однієї особи. 

 Ми солідарні з вимогами суспільства й підтримали направлення до Конституційного Суду законопроектів щодо скасування недоторканності.

Ігор Лапін, народний депутат України

Довколо питання про зняття недоторканності забагато популізму, і першими це питання не підтримають депутати, які кричать про зраду. Я за зняття депутатської недоторканності з усіх. Свою недоторканність залишив в окопах на Донбасі.

Небезпека полягає в наступному. Без недоторканності першими під слідство попадуть ті депутати, які чинять провокації, в тому числі на мітингах. Вони чудово розуміють, що гасло хороше, а справи швидко не буде. Бо для голосування в залі треба рішення Конституційного Суду. Тому зараз вони першими кричать, що треба зняти. А вину перекладуть на інших. Але якщо буде стояти вибір, що лише з 2020 року зняття недоторканості, або нічого, то давайте шукати компроміс і думати про завтра.

Ми в Конституційний Суд направили два законопроекти – депутатський і президентський. За обидва було віддано більше 300 голосів. Я є членом комітету Верховної Ради України з питань правосуддя та правової політики. До нас поступив президентський законопроект за декілька днів і ми його розглядали 18 жовтня.

Депутатський законопроект з приводу зняття депутатської недоторканності, підписантом якого я також є, не розглядав комітет, тому що є процедура розгляду комітетами законопроектів. Є процедура розгляду комітетом змін до Конституції. Відповідно до процедури, яка визначена регламентом, ми мали розглядати законопроект депутатський після того, як його розглянуть інші комітети і нададуть висновки. В тому числі комітет Верховної Ради України з питань запобігання і протидії корупції, яким керує Єгор Соболєв.

Тому, в цій ситуації, ми порушили регламент. Не дочекавшись розгляду законопроекту про скасування (а юридично правильно – обмеження) депутатської недоторканності антикорупційним комітетом, ми прийняли рішення в профільному комітеті, щоб винести на голосування.

Щоправда під стенограму засідання це порушення свідомо зафіксували, щоб депутати, яким треба піар, а не робота, не спирали все на один комітет чи окремих депутатів. Тут питання не лише політики, чи конкретно недоторканності. Питання здійснення своїх повноважень кожним комітетом. 

 


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Хелловін 2017: рецепти нереально смачних і моторошних страв з відео
Наступна новина У Hollywood - вечірка для рудих
Останні новини
Схожі новини