На відміну від повернення до літнього «літочислення», важко знайти людину, яка б не раділа переведенню стрілок назад – адже 29 жовтня поспати можна буде на цілу годину довше!
Та й з ліжка вже не доведеться виповзати при світлі Місяця, що минає. Але і таке перенесення часу може погіршити самопочуття. Розберемося, чому і як цього уникнути, пише видання «Сегодня».
Та дає поради від експертів: невропатолога Тетяни Майкової та гастроентеролога, терапевта вищої категорії Наталіх Гордієнко.
Зміщайте відхід до сну поступово, по 15 хвилин
Через перенесення всіх процесів життєдіяльності перші два тижні (стільки в середньому організму необхідно на адаптацію) багато хто відчуватиме сонливість і розбитість. Тому по можливості переносьте обід, вечерю, відхід до сну не різко на годину назад, а відступайте по 15 хвилин кожні три дні.
Їжте лимони, виключіть десерт
Включіть до сніданку яйця, бекон або вершкове масло: вони стимулюють виділення жовчі. А щоб уникнути головного болю вранці через так зване вуглеводне похмілля і не відбирати сили організму, на вечерю не повинно бути каш, макаронів і хліба.
Довше бувайте на вулиці обідньої перерви
Функції головного мозку і вегетативної нервової системи (вона регулює роботу всього організму: шлунково-кишкового тракту, серцево-судинної, гормональної, ендокринної та імунної систем) залежать від кількості сонячного світла: не тільки побаченого через вікно, але і прийнятого тілом у вигляді ультрафіолету.
Зранку ми, нарешті, отримаємо цю «біодобавку» – адже станемо прокидатися, коли вже прокинулося сонце. А ось підтримати «дозу» буде складніше: повертатися додому і гуляти перед сном ми будемо в непроглядній пітьмі. Тому обов'язково потрібно побувати на вулиці хоча б в обідню перерву, і по можливості частіше виходьте на офісний балкон.
Прокидайтеся за минулим часом
Хоча сонячне світло ми бачитимемо, нарешті, відразу після пробудження, це той випадок, коли багато не буває, адже в осінньо-зимовий період сонця в нашому житті мало апріорі: кількість похмурих днів, навіть порівняно з жовтнем, зменшиться вдвічі, а в грудні-лютому їх, зазвичай, не більше 4 з 30!
Тому час пробудження краще залишити колишнім: навіть якщо ви пили каву на балконі, зможете робити це довше; буде можливість подовше затриматися під ультрафіолетом (нехай і неабияк відфільтрованим хмарами), зможете збільшити час ранкової пробіжки або встигнете частину шляху на роботу пройти пішки.
Читайте також:
Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.