Як правильно вибрати тариф мобільного зв'язку та не викидати гроші на вітер

Як правильно вибрати тариф мобільного зв'язку та не викидати гроші на вітер

Зв’язок і мобільний інтернет стали невід’ємною складовою життя кожного із нас. Використовувати навігатор, щоб зорієнтуватися в місті, перевірити банківський додаток або зробити онлайн-замовлення в улюбленому магазині — усі ці повсякденні дрібниці тісно пов’язані з нашими смартфонами та мобільним трафіком.

Ми всі ним користуємося, хоча лише зрідка звертаємо увагу на вкрай важливі деталі. Наприклад, це може бути низька вартість пакета у разі купівлі або підключення, але згодом подібна економія обходиться занадто дорого.

Якщо ж підійти до вибору оператора і тарифного плану виважено, то можна суттєво заощаджувати. Розповімо, на що слід звернути увагу.

Оманливо низька абонплата. Люди часто попадаються на цей виверт. Не використовуйте вартість пакета як головний орієнтир під час вибору – насамперед зверніть увагу на його наповнення.

Обсяг надаваного інтернету. Наприклад, можна знайти пакети вартістю менш як 100 гривень, але там буде такий маленький обсяг, що трафік доведеться потім докуповувати. Це зайві витрати, проте обставини можуть скластися так, що інтернет стане критично необхідним саме тут і зараз — і тоді платити слід буде знову.

Давайте порівняємо: наприклад, вартість тарифного плану – 110 грн. на місяць, але одержати при цьому можна лише 6 Гб мобільного інтернету. Економія? Не факт: у середньому українець використовує щомісяця 7–8 Гб інтернету. Отже, слід постійно заощаджувати трафік або доплачувати за нього операторові. А в пакеті «Смачний» від Київстар за 100 грн. на чотири тижні — майже 20 000 Мб інтернет-трафіка!

Голосові дзвінки та хвилини для дзвінків на номери інших операторів. Безліміт у власній мережі став практично нормою у всіх мобільних операторів, а от дзвінки на інші мережі або за кордон — опція, до якої варто придивитися уважніше. Для порівняння: тариф «Смачний» від Київстар — це 300 хвилин у пакеті за 100 грн. на 4 тижні. Припустимо, середня тривалість бесіди — близько 5 хвилин, отже, протягом місяця можна зробити 60 таких дзвінків! І не тільки по Україні, а ще й в Італію, Польщу, Росію, Німеччину або Чехію!

Покриття — вельми важливий момент під час вибору оператора. Причому вивчити цей аспект потрібно у двох ракурсах: покриття для голосових дзвінків і покриття 4 G-інтернетом. Мало радості мати безлімітні хвилини, навіть увесь трафік світу, якщо покриття слабке, «діряве», а мобільний інтернет ледь-ледь «тягне» на швидкості стандарту десятилітньої давнини Edge. Найширше та найщільніше покриття по Україні у Київстар — це майже 16 тисяч базових станцій стандарту 4G. Для порівняння: у Vodafone — трохи більше ніж 12 тисяч, в lifecell – 7,6 тис. станцій. Якщо ви багато пересуваєтеся в межах свого міста або району, не говорячи вже про територію України, то вибір на користь покриття очевидний. Перевірити покриття 4G у вашому місті можна тут.

До речі, серед абонентів існує думка, начебто залишатися на 2G або 3G дешевше, аніж перейти на 4G. Це міф – вартість трафіка однакова! Користуючись застарілими стандартами, абоненти позбавляють себе якісного зв'язку та «цифрового» комфорту. Перейти на 4G можна самостійно або у фірмових магазинах операторів. Для прикладу — за посиланням, як це робиться в Київстар.

Здалося б, вибір тарифів і умов досить широкий, але, перевіривши, розумієш, що «пакети за копійки» виявляються дорожчими. Як бачимо, оптимальне співвідношення ціни та якості для нашого міста — це тарифний план «Смачний».

Підключити його можна двома способами: придбати стартовий пакет у фірмовому магазині оператора або в будь-якій партнерській точці продажу (заправки, супермаркети, кіоски преси тощо) або ж, якщо ви є абонентом Київстар, набравши комбінацію USDD-коду 477*1 або скориставшись додатком «Мій Київстар».


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина З'явилося відео моторошної ДТП у Луцьку на Соборності
Наступна новина Чим особливий ЖК «Амстердам»? ВІДЕОБЛОГ АНДРІЯ РАЗУМОВСЬКОГО
Останні новини
Схожі новини

Публікації відсутні