Як в громадському транспорті не підхопити хворобу

Як  в громадському транспорті не підхопити хворобу

Звичайно ж, можна спробувати пересидіти осінь та зиму вдома, але це малоймовірно. Що ж тоді робити, якщо потрібно кожного дня їздити громадським транспортом? Як вберегти своє здоров’я та запобігти захворюванню?

Є кілька простих правил, які вам однозначно допоможуть, – інформує Портал про здоров’я.

  • Одягайтеся по погоді

Легко одягатися в мороз, тільки тому, що зупинка поруч з будинком, — погана ідея. Навіть якщо більшу частину часу ви проводите в транспорті.

Можна заперечити: в маршрутці легко спітніти. А потім відразу на холод — ось і застуда. Так. Але набагато розумніше розстебнути або зняти куртку в автобусі. Ніколи не знаєш, що чекає в маршрутці, яка наближається: задуха і тиснява або сира підлога і відкриті вікна.

  • Захистіть себе від хворих

Повністю убезпечити себе в транспорті неможливо. Але можна зменшити ризики. Причому піти в інший кінець салону не так ефективно, як просто відвернутися і на декілька секунд затримати дихання, коли хтось чхнув або зайшовся кашлем.

Віруси і бактерії все одно моментально розлітаються по всьому автобусу. Головне-постаратися вберегти від них слизові носа, очей і рота.

З тієї ж причини не прагніть забитися в хвіст салону: за законами фізики потоки повітря разом з вірусами зрештою спрямовуються саме туди. Біля дверей ж постійний протяг може викликати переохолодження. Тому місця в середині найбезпечніше.

  • Менше торкайтеся до навколишніх предметів

Постарайтеся їхати сидячи, щоб менше триматися за поручні. Саме на них накопичується величезна кількість бактерій і вірусів, що перекочували з рук інших пасажирів.

По можливості оплачуйте проїзд електронною картою, якщо не хочете хвилюватися про те, скільки різних мікробів живе на купюрах і монетах. Карта не тільки зручніше готівки, але і безпечніше.

Не чіпайте обличчя і волосся до тих пір, поки не помиєте руки або не скористаєтеся антисептиком.

  • Не сподівайтеся на медичну маску

Маски з сучасних нетканих матеріалів дійсно захищають. Правда, зупиняють вони тільки близько половини оточуючих вірусів і бактерій. Решта являють собою нову загрозу, проникаючи під маску і розмножуючись у вологому від дихання середовищі. Деякі віруси, включаючи грип, можуть викликати захворювання, потрапивши на незахищену слизову ока.

Тому медичні маски має сенс носити тільки людям з ослабленим імунітетом, хронічними хворобами дихальних шляхів і тим, хто нещодавно оговтався від недуги. Здоровим покладатися на неї не варто.

  • Не їжте і не пийте в транспорті

Інакше ви прокладете прямий шлях бактеріям в ваш організм. Потерпіть до будинку або офісу, де можна помити руки. Та й їсти в громадському транспорті як мінімум непристойно.

  • Вибирайте наземний транспорт

Метро не кращий засіб пересування в період епідемії. Хоча в нових вагонах вже система знезараження ультрафіолетом, в підземці в цілому більш вологе і сперте повітря. У таких умовах збудники хвороб прекрасно множаться і легко вражають організми величезної кількості людей, що зібралися в метро.

  • Уникайте скупчення людей

Пропустіть переповнену маршрутку і дочекайтеся наступної. Виберіть просторий трамвай або автобус, нехай і на шкоду швидкості. Чим менше ви контактуєте зі сторонніми людьми, тим нижче шанс підхопити хворобу.

Ну а якщо відстань дозволяє, намагайтеся ходити пішки. Хоча б під час епідемій — вбережете себе від інфекцій. До того ж піші прогулянки корисні самі по собі.


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Назвали нові авіарейси Ryanair з України
Наступна новина На Волині розпочали будівництво нового сміттєзвалища
Останні новини
Схожі новини