Завдяки масовій вакцинації, в Ізраїлі приборкали поширення COVID-19, – дослідження

Завдяки масовій вакцинації, в Ізраїлі приборкали поширення COVID-19, – дослідження

В Ізраїлі, що є країною із найбільшою часткою щеплень проти Covid-19, через три тижні після початку масової вакцинації препаратом Pfizer/BioNTech зафіксували спад кількості заражень та госпіталізацій.

Про це пише Українська правда із посиланням на Bloomberg.

Ізраїльські вчені оприлюднили дані попередніх спостережень за результатами національної програми імунізації, яка розпочалася 20 грудня. Покращення показників кількості нових випадків захворювання та госпіталізованих пацієнтів відбулося через 21 день після початку кампанії вакцинації. Науковці уточнюють, що для оцінки реального ефекту від вакцин потрібно більше часу.

Вчені з Науково-дослідного інституту Вейцмана в Реховоті констатують, що оскільки Ізраїль є однією з перших країн, яка здійснила масштабну кампанію вакцинації громадян, то дані їх досліджень можуть дуже цікавими для багатьох країн світу.

«Вакцина має високу ефективність у зменшенні кількості випадків Covid-19, госпіталізацій та рівня смертності», – зазначив доцент кафедри біології Ізраїльського технологічного інституту Двір Аран.

Використовуючи інформацію про зараження й госпіталізованих пацієнтів серед вакцинованих осіб, Аран виявив, що щеплення зменшило кількість випадків Covid-19, при цьому рівень госпіталізацій пацієнтів з важкими проявами хвороби зменшився на 90%.

Вчені також констатували, що ефективність вакцин залежить від правильності транспортування та зберігання препарату, а люди похилого віку потенційно мають знижену або відтерміновану реакцію на вакцинацію через вікові особливості їх імунної системи.

Дослідники допускають також, що ефективність вакцини є дещо меншою при контакті з новими штамами вірусів, включаючи мутовані варіанти Covid з Великої Британії та Південної Африки.

Нагадаємо, вакцинація від коронавірусу в Україні має розпочатися в середині лютого 2021 року. Першими вакцину повинні отримати медичні працівники.


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина В Україні – більше 3 тисяч нових заражень коронавірусом, на Волині – 48
Наступна новина Склали рейтинг найкомфортніших для ведення бізнесу областей. На якому місці Волинь
Останні новини
Схожі новини